مرجع رسمي مقالات عطر و ادكلن

رايحه نيز در تشابه با نت‌هاي موسيقي

عطر زنانه خوشبو
رايحه نيز در تشابه با نت‌هاي موسيقي به داشتن سه مجموعه از نت‌هاي متفاوت تعريف مي شود كه يك عطر هماهنگ را بوجود مياورند. اين نت‌ها به مرور عصر آشكار مي شوند، او‌لين بويي كه از رايحه به مشام ميرسد مرتبط با نت بالايي ميباشد. در ادامه آن نت مياني شم مي‌گردد و در پاياني مرحله نت مبنا خويش را بتدريج آشكار مي نمايد. اين نتها با اعتنا و با اعتنا بي نقص به پروسه تبخير بو به وجود ميايند.در فعاليت گرماي تن باعث مي‌گردد تا حلال به‌سرعت تبخير گرديده و بو بر روي پوست باقي بماند و بعد از آن بتدريج طي چند ساعت تبخير گردد.

1- نت هاي بالاييTop Notes : عطر اي كه پس ازچند دقيقه از استفاده رايحه شم گردد. نت هاي  نخستين دربرگيرنده مولكولهاي سبكي مي‌باشند كه بسرعت تبخير ميگردند و شم نخستين از بوي بو را بوجود مي‌آورند. به همين خيال و خاطر در فروش بو تاثير به سزايي دارااست.

2- نت هاي مياني Middle Notes : عطر ثانوي بو زمانيكه نت هاي اول  از در بين مي رود آشكار ميگردد. بو مياني بدنه اصلي بو را تشكيل مي‌دهد و تحت عنوان ملايم كننده بوي تند نخستين به عمل مي رود و اين مرحله چيزي حدود 10 دقيقه تا 1 ساعت پس از استفاده بو حس ميگردد.

3- نت هاي مبنا Base Notes : عطر بو را هنگامي كه عطر نخستين و ثانوي از در ميان مي رود مشتمل بر مي‌شود. تركيبات اين تيم معمولا اثبات كننده مي‌باشند. بو اين مرحله تا 30 دقيقه بعداز به كار گيري رايحه شم نخواهد شد.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 0
+ نوشته شده: 1399/1/20 ساعت: ۰۴ توسط:ordme02 :

شايسته ترين ادكلن هاي مردانه و زنانهمشاهده

عطرهاي شرقي و عطر هاي آن كدامندمشاهده
زيبايي هاي زنانه در عطرهاي زنانه ۲۰۱۷
اين بو زنانه شم بسيار جديد و سبكي دارااست. تركيبي از بوي گريپ فروت و نارنگي ماندارين و اما ترنج اولي عطر هايي ميباشد كه فورا پس از اسپري كردن ادكلن آن را احساس خواهيد كرد. آنگاه رايحه فريزيا، گل رز و ياسمن در‌پي از رويكرد مي رسند و در غايت بو مشك كامل شدن‌كننده‌ي اين قطعه موسيقي هفت نوته خواهد شد.
 
طهارت شگفت انگيز
به جثارت ميتوان اظهار كرد كليه چيز درين بو كه از منحصربه‌فرد ترين عطرهاي زنانه ۲۰۱۷ ميباشد شگفت انگيز ميباشد . از ادغام هفت عطر ي آن تا اسم نسبتاًً عجيبش. ولي اين عطري ميباشد كه يك بانو قادر است آن را در هر جا و هرروزي به كارگيري نمايد چرا‌كه حسي كه از آن در بيني توليد ميشود، استشمام يك بو زنانه فوق العاده با شم تميزي و عصمت ميباشد.
 
رايحه زنانه كارتير Cartier Baiser Vole
 
شايد در هيچ كجاي ديگري به غير از داخل اين شيشه Cartier نتوانيد مخلوط بوي گلبرگ، كاسبرگ، غنچه و بقيه بخش‌هاي ديگر گل را يكجا شم نماييد. Cartier كارايي نموده است تمامي چيز گل ليليوم ، از گلبرگ ها تا ساقه و پسته آن را در‌اين بو كه از منحصربه‌فرد ترين عطرهاي سال ۲۰۱۷ ميباشد يكجا بگنجاند. البته اين يك بو عادي دربردارنده ليليوم وجود ندارد. بلكه يك عصاره ي اعجاب انگيز ميباشد.
 
آنچه Cartier  ارائه مي دهد
كارتيير يك شركت غالب ميباشد كه همواره به ارائه ي توليدات باكيفيت معروف بوده ميباشد. اين رايحه زنانه نيز يك عطر ي عالي ، كيفيت خوب و به يادماندني دارااست.
 
شايسته ترين ادكلن هاي مردانه و زنانهمشاهده
اين ادكلن نوعي يگانه و پودري صورت داراست كه ولي ابداً سنگين وجود ندارد. شركت كارتيير اساساً عطرهاي خويش را براي زنان بالغ ساخت مي نمايد ولي اين رايحه كه از منحصر ترين عطرهاي زنانه ۲۰۱۷ ميباشد احساس و حالي برنا‌خيس و شاداب‌خيس داراست و به غير از گل ليليوم تركيبي از عطر ي مركبات نيز در آن احساس مي گردد.
 
در يك حيث سنجي به وسيله شركت كارتيير آقايان نيز خويش را به بو گل ليليوم عشق‌مند نشان داده  و آن را عطر اي الهام بخش و دوست داشتي ميدانند. جذاب ميباشد بدانيد اكثري از آنها منظور اند كه‌اين بو به ادكلن‌هاي مردانه نيز طولاني تر شود.

برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 1
+ نوشته شده: 1399/1/19 ساعت: ۰۳ توسط:ordme02 :

عطرهاي سرد و ترش

عطر زنانه خوشبو
دنياي عطرها دنياي پيچيده و بزرگي ميباشد. عطر‌هاي متفاوت و بخش اعظمي در ايجاد بو به‌عمل مي‌رود. در دنياي مد، بو و ادكلن هم مانند جامه، كفش، كلاه و … سال به سال، جديد مي گردد البته هر عطري براي هر سن و هر موقعيتي مطلوب وجود ندارد.

 
 
براي گزينش صحيح يك بو پي بردن بعضا از خصوصيت‌هاي عطرها ياري متعددي به شما خواهد كرد.

عطرهاي تلخ، شيرين و گرم

در ايجاد عطرهاي تلخ معمولا از اسانس‌هايي مانند ريشه درختان و چاشني‌هاي تند شرقي استعمال مي نمايند. عطرهاي شيرين و گرم هم عطرهايي مي‌باشند كه از عطر و مزه شكلات و ميوه‌هاي تابستاني برخوردارند.

از عطرهايي مانند بولگاري، اسكادا و ايريا كه بو سنگيني دارا هستند، ترجيحا در محافل قانوني استعمال نمائيد. مدام بهتر ميباشد كه در مكان‌هاي قانوني از عطر‌هاي تلخ، گرم، شيرين و تند مصرف شود.

 تعيين بو مطلوب، بالاتر از گزينش مارك ميباشد

 
 عطرهاي سرد و ترش

بو سرد به عطري مي گويند كه شم خنكي و طراوت را القا ‌نمايد. استشمام اين عطرها معمولا سبب ميشود كه مزهِ ميوه‌هايي مانند خيار و هندوانه را به خيال بياوريم.

رايحه ترش به عطري ميگويند كه مزه مركبات را به خيال بياورد. عطرهاي ترش نيز القا كننده احساس تازگي و شادماني‌اند.

از عطرهايي مانند مادام روشاز، گپ، هوگو و آزارو ترجيحا در محافل صميمانه و صميمي به كارگيري نمائيد. مدام بهتر ميباشد كه در محافل صميمانه و صميمي، از عطرهاي سرد و ترش مصرف شود.

عطرهاي سرد و ترش سبب متانت روحي و رفع خستگي نيز ميشوند. مثلا، در باشگاه‌هاي ورزشي، هواي درون باشگاه را معمولا با بو‌هاي سرد و ترش مطبوع ميكنند. عطرهايي با مزه گل‌هاي وحشي ميتوانند شم صميميت بيشتري به دور و بر القا نمايند.

   
گزينش بو مبتني بر فصل سال

عطرهاي مطلوب هواي گرم

عطرهايي كه بهتر ميباشد در روزهاي گرم و آفتابي به كار گيري ‌شوند، با عطرهايي كه مطلوب روزهاي سرد فصل زمستان‌اند، يكسان نيستند. در روزهاي گرم فصل تابستان براي ماندگاري بوي رايحه مي بايست به دفعات بيشتري از آن استعمال نمائيد. با اين اكانت، بهتر ميباشد كه در فصل گرم از عطري استعمال فرماييد كه ماندگاري بيشتري داشته باشد.

در فصل گرم، به كار گيري از عطر‌هاي خنك و ترش، تلخ و ‌‌‌سرد، جنگلي و‌ وحشي بسيار خوشايند ميباشد. استعمال از عطر هاي خنك و ترش در تابستان، سرماي خوشايندي را به شما و اطرافيانتان منتقل ميكند و درنتيجه از شم گرماي دور و اطراف مي‌كاهد تا به يك احساس تعادل دمايي برسيد.

 
 
عطرهاي مطلوب هواي سرد

ماندگاري عطرها در هواي سرد بيش تر ميباشد. يعني در فصل‌پاييز و فصل زمستان با دقت به دماي ذيل هوا، الكل جانور در بو ديرتر تبخير مي گردد. در فصل‌هاي سرد سال، بهتر ميباشد از عطر‌هاي سنگين مانند عطرهاي شيرين، تند و تلخ استعمال فرماييد.

 

 
 
تعيين بو براساس مدل پوست

در شرايطي كه پوست‌تان چرب ميباشد، شادمان باشيد زيرا دوام و ماندگاري عطرها بر روي پوست‌هاي چرب و تيره بيش تر ميباشد. البته رايحه براي پوست‌هاي پر‌نور و كم آب، در حكم يك مرطوب‌كننده ميباشد و دوام متعددي روي اين پوست‌ها ندارد.

در حالتي كه پوست‌تان پر‌نور و كم آب ميباشد و مي خواهيد ماندگاري عطرتان طولاني تر شود، بهتر ميباشد پيش از به كار گيري از رايحه، از لوسيون‌هاي مرطوب كننده سواي رايحه استعمال فرمائيد.

 

از عصر‌هاي قبل، اين يقين همچنان پابرجاست كه رايحه و ادكلن را مي بايست به پوست جلوي گردن و يا اين كه به مچ دست زد. حقيقت اين ميباشد كه زدن بو بر روي محل نبض‌ها منجر متصاعد شدن بو بو گرديده و خوشايند ميباشد، البته پزشكان سفارش مي نمايند به گردنتان بو نزنيد به دليل آن كه اين عمل، احتمال بيماري‌هاي پوستي را در‌اين حوزه‌ ارتقاء ميدهد.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 0
+ نوشته شده: 1399/1/17 ساعت: ۰۴ توسط:ordme02 :

گياهان در صنعت عطرسازي


بو و ادكلن‌هايي كه روزمره از آنان به كار گيري ميكنيم همگي تركيباتي دارا هستند. هريك از بو‌هايي به كارگيري ميكنند كه برايمان تا اين حد خوشبو و خوشايند به لحاظ مي رسد. تا به هم اكنون به گياهان در صنعت عطرسازي تامل كرده‌ايد؟ آيا اطلاعاتي دراين باره داريد و ميدانيد كه دقيقا چه گياهاني ميتوانند در مخلوط با هم به يك ادكلن مشهور و خوشبو تبديل شوند؟ بدون شك گياهان معطر خويش تاثير بسزايي بر ادكلن‌ها ميگذارند و آن ها را به يك مارك جهاني تبديل ميكنند. در نوشته‌علمي امروز مي خواهيم در رابطه اين گياهان سخن كرده و آنها را به شما معرفي كنيم. بد وجود ندارد شما هم بدانيد كه چه تركيباتي به شما عطري خوشبو و عالي كادو مي دهد.

گياهان در صنعت عطرسازي
گياهان معطر متعددي در صنعت عطرسازي وجود دارا هستند كه معمولا با امداد متخصصين و اشخاص حرفه اي در حوزه عطرسازي، ادغام گرديده و به يك بوي خوشايند مي‌رسند. شمار اين گياهان زياد ميباشد البته ما در اينجا كارايي ميكنيم شايسته ترين و پركاربردترين آن‌ها‌را سرويس شما معرفي كنيم.

نارنج يا اين كه پرتقال: برخي عطرها تماما بوي مركبات مي دهند و اين معلوم ميباشد كه از اسانس چنين گياهاني در آنان به عمل رفته. نارنج و پرتقال شايسته ترين مركباتي ميباشند كه بوي آنها تند ميباشد و معمولا براي فصول سرد سال جوابگو مي‌باشند.


نارنج و پرتقال در عطرسازي
بلسان: اين گياه از ساقه درخت يا اين كه بوته‌اي گياهي بدست مي آيد كه بوي آن شبيه بو وانيل ميباشد. همگي ما نسبتاً دلداده بو وانيل هستيم و به همين علت آن را در كيم، كيك و دسرهاي خويش نيز به عمل مي بريم. چنين تركيبي در رايحه حقيقتا بوي خير و خوبي بدست ميدهد.


استعمال از گياه معطر بلسان در عطرسازي
ياسمن: از گل ياسمن به وفور در صنعت عطرسازي به كار گيري ميشود. در واقع بيش تر از ۷۰ درصد رايحه امروزه از اين گل به كار گيري مي‌نمايند كه مخصوصا در عطرهاي اروپايي به وفور يافت مي‌گردد. ادكلن‌هايي كه از اين گل در تركيبات خويش استعمال ميكنند، گرانقيمت‌ترين عطرها مي باشند.


ياسمن براي ايجاد بو
گل سرخ: گل سرخ از پاراگراف گياهان در صنعت عطرسازي ميباشد كه مشهور بوده و به وفور در صنعت عطرسازي از آن به كارگيري مي شود. در واقع دارنده يك تاريخچه مشخصي بوده و هر فردي از بو آن شم رضايت و مسرت مي‌نمايد.


ايجاد ادكلن با گل سرخ
ترنج: اين گياه نيز معمولا در عطرهاي زنانه كاربرد داشته و بويي ملايم و دلپذير دارااست كه بعضي بانوان به شدت جذب آن گرديده و دوست دارا‌هستند.


به كارگيري از ترنج براي عطرسازي
ليمو: ليمو نيز يكي‌از ديگر از مركباتي ميباشد كه در صنعت عطرسازي داراي شهرت ميباشد و از آن به كارگيري ميگردد. اين ميوه نيز از گياهان معطر ميباشد كه بويي دلپسند داشته و در عطرسازي به وفور به كارگيري ميگردد.


ليمو در عطرسازي
اسطوخودوس: اين گياه نيز معطر بوده و در صنعت عطرسازي مخصوصا در انگلستان و فرانسه به وفور به كار گيري مي‌گردد. اين جور گياه را در كشورهاي فرنگي معمولا اضافه براي همين صنعت كشت ميكنند و استعمال مي كنند.


اسطوخودوس براي توليد بو
گل مريم: كليه ما با بو دلپذير گل مريم آشناييم. بعيد وجود ندارد كه از اين گل در صنعت عطرسازي نيز استعمال شود. عطري كه گل مريم دارااست روحيه عالي به اشخاص ميبخشد و معمولا بانوان عشق و علاقه شديدي به به كار گيري از عطري با اين عطر دارا هستند.


گل مريم يكي گياهان معطر در عطرسازي
گل بنفشه: در‌حالتي كه گل بنفشه اصل در عطري به عمل رود دارنده عطر‌اي عالي و قيمتي بالاست. البته معمولا از دسته تصنعي آن در صنعت عطرسازي استعمال ميشود.


بنفشه در صنعت عطرسازي
وانيل: همان گونه كه گفتيم وانيل بو دلپذيري داراست كه حتي‌در صنعت عطرسازي نيز تحت عنوان يك كدام از گياهان معطر از آن استعمال ميگردد.

 عطر زنانه خوشبو
وانيل در عطرسازي
زنبق: گل زنبق زردرنگ روغني داراست كه به رنگ رنگ زرد ميباشد. مراحل دريافت كردن اين روغن عصر متعددي ميبرد البته عطري كه از آن بدست مي آيد به شدت خوشبوست. ولي كه ارزش آن نيز گران ميباشد.

اردمي
زنبق در عطرسازي
فصل بهار نارنج: نسبتاً همگي ما با بو بهارنارنج مخصوصا در بهار آشناييم. تامل نكنم كسي باشد كه از اين بو بدش بيايد! اكنون فكر كنيد اين بو در ادكلن شما يافت شود. بعضي عطرها را با همين بو صحيح مي نمايند كه حقيقتا هوا داران منحصر به خويش را داشته 


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 3
+ نوشته شده: 1399/1/14 ساعت: ۰۲ توسط:ordme02 :

اساسا بو يا اين كه اصل هستش و يا اين كه فيك

عطر زنانه خوشبو

اساسا بو يا اين كه اصل هستش و يا اين كه فيك و رتبه ۲و ۳ و …. وجود فرنگي نداره.

عطرهاي دست دوم يا اين كه به عبارتي پرشده به طور كامل تقلبي هستن و با اسانسهاي شيميايي غير مجاز مالامال ميشن.

ليليوم تحت عنوان منشا رايحه و ادكلن اصل در كشور ايران شناخته شده‌است و هيچ سيرتكامل صحبتي در ميان ليليوم و شبكه و يا اين كه پيجي چهره نگرفته. ليليوم هيچ نمايندگي ندارد و هرگونه سو به كار گيري از اسم و آوازه ليليوم از روش پليس فتا و مراجع قضايي پيگيري خواهد شد.

جذاب اينجاست كه عطرها ي پربيننده و پرفروش دست دوم ميشن و به فروش نميرسن. به صورت نمونه بلو شنل در اروپا فروش نميره!!! و اين اشخاص استوكش رو ميارن كشور ايران !!! يعني شركت شنل فلجه و اين اشخاص به فروش محصولاتش ياري ميكنن!!! 

به عكسهايي كه از اين شبكه گرفته گرديده نگاه نماييد:

 

رايحه و ادكلن دست دوم = ادكلن تقلبي

 

رايحه و ادكلن دست دوم = رايحه و ادكلن تقلبي

سخن انتها:

به هيچ وجه چيزي به نام رايحه دست دوم وجود نداره.

اين كانالها و صفحه هاي اينستاگرام كه‌اين بو هاي تقلبي رو ميفروشن با زبون چرب و قابل انعطاف خودشون مبادرت به كلاه برداري ميكنن و واژه و كلمه هاي رو ابتكار عمل كردن كه تا به امروز وجود نداشته. ايجاد اين عطرها به‌اين صورته:

شيشه هاي خالي عطرهاي اورجينال به دو رخ گردآوري ميشه:

۱- گردآوري از آشغال ها

۲- اين شيشه ها بوسيله اطلاع رساني هاي خريد به عنوان مثال رو ديوار يا اين كه شيپور گردآوري ميشن. اين شيشه ها رو به بها روستا درصد يا اين كه كمتر ادكلن اصلي خريداري ميكنن و همگي رو يكجا توده ميكنن و آراسته ميكنن. فروش اين عطرها هم معمولا از مسيرهايي ميباشد كه به رنج فابل پيگيري ميباشد

اعتنا نماييد كه‌اين شيشه ها از سرتاسر جهان عده ميشه و تنها يگانه كشور ايران وجود ندارد. باند كلاهبرداري بزرگي پشت اين مورد در دوبي وجود داره. در انبار اينها در حدود صد هزار ادكلن دست دوم در هر عصر وجود داره و به بها حدود ۱۰ درهم تا ۷۰ درهم بسته به بها ادكلن اصلي فروخته ميشه. اين شيشه ها با مشابه ترين اسانس شيميايي مالامال ميشن . ماندگاري بعضي از اين اسانسها به علت شيميايي بودن يكسري برابر ادكلن اصلي ميباشد. اين ادكلنهاي فيك بوسيله قاچاقچيان در تيراژ‌حدود ۵۰۰۰ عدد هر توشه وارد مملكت ميشه و اين كانالها تفاله هاي اين زنجيره پهناور هستن.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 4
+ نوشته شده: 1399/1/11 ساعت: ۰۵ توسط:ordme02 :

ظواهر شيشه رايحه چه طور مي بايست باشد ؟

دوم عطرهاي اصل غير شركتي : اين عطرها معمولا از نمايندگيهاي اصلي آن سوي مرز خريداري گرديده و به طور مسافري يا اين كه قاچاق وارد مملكت مي گردد و بدليل پرداخت نكردن عارضه ها گمركي و ماليات ارزونتر از عطرهاي شركتي هستن – فقط ايراد اين عطرها اينه كه تشخيص اصل بودن انها براي مصرف كننده بسيار اختلال ميباشد-
٢- ظواهر شيشه رايحه چه طور مي بايست باشد ؟
اكثر عطرهاي تقلبي دارنده شيشه بي كيفيت و كدر و مواجي هستن كه ميشه از اين طرز به تقلبي بودن يك رايحه پي موفقيت – بازم تاكيد مي كنم اكثر عطرهاي تقلبي!!! به دليل آن كه برخي از عطرهاي تقلبي هستن كه شيشه به طور كامل پاك و شبيه اصلي دارن و بايستي به نكات بعدي نيز اعتنا كرد-
٣- عطر رايحه اصل چه‌طور مي بايست باشد؟
مهم‌ترين و پاياني آيتم براي تشخيص يك بو اصل همين عطر بو ميباشد– يعني در حالتي‌كه باكس بو به طور كامل مشابه و شيشه بو تماما پاك و شبيه بود مي بايست در غايت براي اطمينان بدون نقص بو بو متبوع رو آزمايش كرد تا بشه ١٠٠ درصد اعلام كرد كه رايحه اصل است يانه ….
حال چجوري ميشه تشخيص بخشيد؟
تنها افرادي ميتونن از عطر يك رايحه متوجه تقلبي بودن بو بشن كه خودشون رايحه اصل رو تا قبل از اين استعمال كرده و يا اين كه دراين باره درگير به عمل باشن — به اين دليل‌كه عطرهاي تقلبي خيلي مشابه عطر اصلي ايجاد گرديده و تفاوت هاي ظريفي نسبت به بو اصلي دارن كه صرفا مصرف كننده همون بو يا اين كه متخصص بو ميتونه اين رو تشخيص بده
 
معمولا عطرهاي تقلبي ته بوي خير و خوبي نسبت به عطرهاي اصلي رو ندارن و هر چي روي تن يا اين كه خرقه بمونن بد بوتر ميشن چنانچه عطرهاي اصلي هرچي بيش تر بمونن خوشبوتر ميشن — در اكثري از مورد ها ته بوي عطرهاي تقلبي مشابه بوي گلاب يا اين كه الكل ميباشد-
درضمن ياد آوري كنم درباره ي اين مورد ماندگاري بو ابدا ملاك تشخيص نمي‌باشد به دليل آنكه اكثري از عطرهاي تقلبي با استعمال از اسانسها و روغن هاي نا مرغوب و ارزون موجب ارتقا ماندگاري بو ميشن حتي بيش تر از مثال اصلي خويش بو !!!

برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 5
+ نوشته شده: 1399/1/10 ساعت: ۰۴ توسط:ordme02 :

تاريخچه بو

عطر زنانه خوشبو
تاريخچه بو
واژه و كلمه Perfume از واژه Fume در معناي دود گرفته شده‌است، به دليل آنكه در روزگار باستان بشر ها براي به وجود آوردن عطر خوش از سوزاندن مواد معطر به كار گيري مي كردند. بو ماده‌اي ميباشد كه براي خوشبو كردن تن و يا اين كه گوشه و كنار حريم از آن به كارگيري مي گردد. بو ها در پيشين از مواد طبيعي و امروزه از مخلوط اسانس‌ها، حلال‌ها، ثبت كننده‌ها و تركيبات معطر ساخته مي شوند. به صورت كلي مواد تشكيل دهنده عطرها، از روش استخراج از منابع طبيعي (حيواني يا اين كه گياهي) و يا اين كه از مواد شيميايي تنظيم ميگردند. با مراجعه به متن ها‌ سابق و مطالعات و حفاري‌هاي باستان‌شناسان معين گرديده‌ كه بو ها در برخي از فرهنگ و تمدن‌هاي اول انساني وجود داشته‌اند و هنر رايحه سازي در حين باستان از مصر و دربين النهرين ابتدا شده‌است.

اردمي

ديرين ترين عطرها  از سوزاندن چوب ها به وجود مي آمدند. بشر هاي ناندرتال افرادي بودند كه براي اولي توشه در مورخ انسان بو خوشي كه از سوزاندن چوب هاي معطر به دست مي آمد را كشف كردند. از ديرباز تا كنون آدم ها به‌دنبال كشف داروهاي گياهي بودند تا بتوانند بر بيماري ها غلبه نمايند، درين در ميان مواد معطري نيز كشف مي شدند كه از آن ها بو و عطر خوش بدست مي آمد. به اين ترتيب رايحه و دارو دارنده خواستگاه مشتركي مي باشند و در پيشين فن عطرسازي و دارو سازي از يكديگر غيروابسته نبوده اند.


داراي ارتباط بخوانيد : بو هاي گوناگون در گونه هاي بو


تاريخچه رايحه در عالم
براي اولي توشه در مورخ مصريان از بو تحت عنوان بخشي از مراسم مذهبي خودشان به كار گيري كردند. دست نويس هاي باستاني بر روي سنگ قبر ها در مصر باستان و دربين النهرين نشان ميدهد كه بو درين دو حيطه از فرهنگ و تمدن بشري بيشتراز 5000 سال عمر دارااست. روحانيون مصر باستان را تحت عنوان پدران بو ميشناسند به دليل آنكه آنان با به كار گيري از بو بوي بد قربانيان پيشكش خويش را از ميان مي بردند. از زمان باستاني تا قرنها وسطي عطرها به صورت انحصاري به مراسم هاي مذهبي مانند موميايي كردن مردگان و غبارروبي آرامگاه ها اختصاص داشتند. 

مصري ها يقين داشتند كه سوزاندن چاشني جات و مواد خوشبو خدايان را خوشنود خواهد نمود. مصري ها با حريق زدن  صمغ، گياه سمار، سرو كوهي و ... همت مي كردند عطر هايي دل نشين ساخت نمايند تا سبب ساز خشنودي پروردگار گرديده و مطمئن باشند كه پروردگار خورشيد را هر روز از ذيل زمين خارج مي‌آورد! امروزه شما ميتوانيد از اتاق رايحه بنا شده در محل عبادت ادفو در مصر ديدن فرماييد جايي كه دستخط هاي باستاني نشان دهنده راهبرد هاي اصلاح كردن گونه هاي عطرها مي‌باشند. به كار گيري طبقه تسلط مصري، فرعون ها و روحانيون از رايحه به نحوي  بوده كه حتي بعداز مردن آن‌ها‌را در اتاق هاي معطر دفن مي كردند. بو عطرهايي كه در بقاع هاي فرعون به كارگيري مي گرديده به حدي كار كشته بوده كه زماني باستان شناسان اين بقعه ها را در سال 1897 گشوده كردند،  بوي خوش بو از آن‌ها به مشام مي رسيده ميباشد. مصري ها از گل ياس، صمغ، درخت كندر، سوسن سپيد و عسل در ساختن عطرهايشان بسيار استعمال مي كردند و ديدني اينجاست كه هنوز هم اين موادسازنده از مهم ترين مواد صنعت هاي رايحه سازي ميباشند.

بعداز مدتي به ندرت رايحه و خوشبوكننده ها از انحصار روحانيون مصري بيرون شد و مردم معمولي نيز از اين مواد به كار گيري مي كردند. مصري ها از هند مواد معطر و چاشني هايي  مثل زنجبيل، چوب دمپايي و فلفل خريداري مي كردند و به اين ترتيب در موضوع ايجاد مواد معطر پيشرفت كردند. امروزه نيز مصري ها در ايجاد عصاره هاي روغني صنعت بو كه بخش مهمي از مواد نخستين ايجاد رايحه در عالم را تشكيل ميدهد، مقام ويژه اي دارا هستند.

 

تاريخچه بو در يونان و روم
اين يوناني ها بودند كه او‌لين عطرهاي مايع را براي استعمال بر روي تن را صحيح كردند. ولي اين بو ها با عطرهاي مدرن بسيار تفاوت داشتند. در واقع اين رايحه هاي مايع، پودرهاي خوشبويي بودند كه با روغن مخلوط گرديده و در آن از الكل به كارگيري نمي‌شد.  آنها با له كردن گياهان معطر، صمغ ها و ديگر گياهان، و با تركيب كردن آنان با گونه هاي روغن ها، روشي نو اي براي اصلاح كردن بو ها پيدا كردند تا بتوانند به طور روزمره از آن‌ها به كار گيري نمايند. براي يونانيان عنصرها عطرها همانند طلا جواهرات بود تا جايي كه در طول تسخير شرق به وسيله اسكندر اين عنصرها احتكار مي شدند. يوناني عشق بسيار متعددي به رايحه داشتند و مخارج بسيار متعددي را صرف واردات مواد معطر مي كردند. اين عشق تعجب آور تا جايي پيش رفت كه سولون، فرمانروا قرن ششم درين مملكت به كارگيري از بو را ممنوع كرد تا در مخارج روان مرزوبوم صرفه جويي شود. اما اين ممنوعيت دوام چنداني نداشت. در امپراطوري روم كه آكنده‌از زرق و برق بود و معاش تجملاتي از اهميت بخش اعظمي دارا بود آبشارهايي از گلاب و رايحه هاي هاي بسيار خوش عطر وجود داشت تا گوشه و كنار را براي حضار عطرآگين نمايند. همينطور در حافظه موقت باستان تعداد متعددي عطرفروشي وجود داشت. در افسانه ها آمده كه كلوپاترا ملكه روم، بادبان هاي كشتي خويش را غرق در بو كرده تا برند آنتوني بوي اورا گذشته از اينكه خودش را ببيند بشنود و از وارد شدن وي آگاه شود.

طبق شواهد و متن‌ها تاريخي او‌لين شيمي‌دان جهان زني بنام تاپوتي بوده كه طبق لوحه‌ هاي باستاني خط ميخي در هزاره دوم پيشين از تولد ميان النهرين مستقر بوده ميباشد. وي او‌لين عطرساز تثبيت گرديده مورخ ميباشد كه با ادغام و تقطير گل‌ها، روغن ها و بقيه مواد معطر چيزي مشابه به عطرهاي مدرن ساخت كرده است.

باستان شناسان ديرين‌ترين كارخانه ايجاد رايحه عالم را در سال ۲۰۰۵ ميلادي در قبرس كشف كردند. اين كارخانه بيش تر از 4 هزار سال عمر داراست. در‌اين سوله دستگاه هاي تقطير، قيف، ظروف پياله اي براي ادغام كردن رايحه و بطري هاي بو كشف شويد. 

 


 

 


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 7
+ نوشته شده: 1399/1/6 ساعت: ۰۴ توسط:ordme02 :

بو را كجا حفظ كنيم؟

عطر زنانه خوشبو

 

بو را كجا حفظ كنيم؟

اين هم سوال خير ميباشد! مراقبت رايحه هم مثل هر گونه اثاثيه آرايشي و بهداشتي اهميت متعددي دارااست. به اين دليل كه شما با يك وسيله شيميايي راز و فعاليت داريد و نوروروشنايي و رطوبت و گرما و سوزوسرما مي تواند بر خواص ان اثر بگذارد. مدام از سفت شدن درب ادكلن مطمئن گرديد.

 

هيچ وقت شيشه ادكلن ها را روبروي فروغ و روشنايي آفتاب قرار ندهيد.

همواره ادكلن هايي با شيشه هاي تيره و مات را به جاي شيشه هاي واضح گزينش نمائيد.

كدام عطر ها به يادماندني ترند؟

برخي از ايجاد كنندگان ادكلن ، كارايي مينمايند تا با به كار گيري از مشك و عنبر، ماندگاري رايحه بو خويش را ارتقا دهند. معمولا معيار ماندگاري پرفيوم ها و ادو پرفيوم ها به همين خيال و خاطر اضافه از ديگر ادكلن ها بوده و درصورتي كه واحد سنجش ماندگاري بو براي شما اهميت دارااست، سراغ اين دو نوع برويد.

 

به چه شكل بو بزنيم؟!

آري! بو زدن هم آداب يگانه خويش را دارااست. چرا‌كه شما هيچ زمان ادكلن را روي كفش خويش يا اين كه كلاه و حتي روي جوراب و كمربند خويش نمي زنيد. چنانچه مي خواهيد ماندگاري ادكلن  شما زياد شود و تر و تميز ناچار به به كار گيري از ان و كاهش حجم ان نشويد به پيشنهاد هاي ذيل اعتنا نماييد:‌

 

بهتر ميباشد ادكلن را روي بخش هاي نبض دار تن اسپري فرماييد.

در اسپري كردن بو روي پوست، مسافت را خيلي نزديك قرار ندهيد!

در صورتي‌كه ادكلن را از مسافت نزديك اسپري فرماييد، رايحه در يك نقطه انباشته شده و احتمال اينكه بوي تلخي ارتقاء پيدا فرماييد زياد مي گردد!

۳ نصيب تن:‌مچ- آرنج و گردن جاهايي ميباشند كه بهتر ميباشد بو را اسپري نماييد.

همواره ادكلن را در مسافت ۱۰ تا ۱۵ سانتيمتري از تن اسپري نماييد و به آرامي اسپري فرمائيد.

مخلوط اسپري روي مچ دست و گردن يا اين كه حتي روي بخشي از جامه كه يك سري لايه روي هم قرار ميگيرد، پروژه عالي ادكلن زدن با پخش بوي بالا شمارا كامل شدن ميكند!

بعضي سفارش ميشود كه در حالتي‌كه مي خواهيد تمامي قسمت هاي خرقه، معطر شود، ادكلن را در هوا اسپري كرده و يك سري ثانيه پايين محل اسپري قرار بگيرد تا بو روي همگي تن شما اصطلاحا بشيند!

براي اينكه مدام احساس نيكي از ادكلن زدن مارك متبوع داشته باشيد، حتي المقدور از ست رايحه استعمال نماييد كه ژل شستشو نيز در چنگ شما قرار مي‌دهد. در استحمام، شستن تن از پا به بالا سبب ساز ميشود تا بو لوسيون به سمت بالا رفته و خيلي خوب روي تن شما بنشيند.

روانشناسي بو را بدون شوخي نگيريد!

خيلي ها فكر‌مي‌كنند كه در حالتي‌كه شخصي عطري با بو تلخ را اسپري نموده است، از نگاه سايكولوژي، تغيير و تحول پذير نيستند و محافظه كارند! يا اين كه وحشيانه و غير احساسي مي باشند! يا اين كه در حالتي‌كه شخصي عطرهاي تيز و تند را به كار گيري ميكند، بي ترديد اعتماد‌به‌نفس  بالا داشته و خوداتكايي زياد از خصايص او به شمار مي رود! يا اين كه در‌حالتي كه شخصي مدام عطرهايي با بو شيرين و گرم را گزينش مي‌نمايد، خوش مشرب و فعال و فداكار و متولد ماه مهر و . . .  مي باشد!

 

در واقع اين ويژگي ها، پارمترهاي تاييد گرديده علمي وجود ندارد و بيشتراز انكه مستندات آكادميك باشد، داستان هاي محاوره اي روزانه اشخاص ميباشد و شالوده علمي ندارد. به اين ترتيب هيچ زمان مبتني بر بو و مارك رايحه ، به قضاوت بقيه افراد نپردازيم.

 

 

 

( عطري از مارك بريتني اسپيرز: BRITNEY SPEARS THE NICE REMIX)

 


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 7
+ نوشته شده: 1399/1/5 ساعت: ۰۴ توسط:ordme02 :

رايحه زنانه بولگاري رز اسنشيال

عطر زنانه خوشبو

رايحه زنانه بولگاري رز اسنشيال (Bvlgari Rose Essentielle)كارايي فرمائيد در شرايطي كه قصد خريد رايحه ديگري داريد، اين بو را رايحه نكنيد، چرا‌كه شمارا مدهوش خواهد كرد به گونه اي كه گزينش گذشته خودتان را فراموش مي كنيد. خالق رايحه، بيترس پيكت ايتاليايي ميباشد. اين بو جنس سال ۲۰۰۶ بوده و دارنده عطر‌اي گلي ميباشد. خنك و شيرين بودن آن بو را مطلوب روزهاي گرم سال نموده است. آنچه كه همگي درباره ي اين رايحه ميگويند، بوي به يادماندني و پراكندگي خوب آن ميباشد. بولگاري رز اسنشيال، تركيبي از توت سياه، بنفشه، رز به يار نت‌هاي مياني گل ابريشم، گل محمدي و ياس و در غايت نت آخرين چوب كفش تابستاني سپيد، چوب گاياك، مشك و نعناع هندي ميباشد.
بو زنانه بولگاري پور فم (Bvlgari Pour Femme)اين رايحه به مانند يك دوست مستمر در تمام سال كنار شما در مراسم‌هاي قانوني و غير رسمي ميتواند باشد. طبع اين بو، به طور كاملً شيرين و تيم بويايي آن گلي ميباشد. ماندگاري بو نمونه زدني و عالي ميباشد. پخش عطر آن ميانگين و خوب ميباشد. نت آغازين بولگاري پور فم، ميخك، بنفشه، گشنيز، هلو، ترنج، رز بري، شكوفه پرتقال و يك دسته فلفل شيرين ميباشد. نت آغازين جاي خويش را در حين ساعت‌هاي طولاني به ريشه زنبق زردرنگ، ميخك، گل گاو گويش، گل رز، سوسن و گل ياس مصري مي دهد. در غايت با ماندگاري زياد بو‌اي از وانيل، مشك، چوب كفش تابستاني، چاي، سدر، مثال‌هاي چوب و بنزوين به مشام مي رسد.


رايحه زنانه بولگاري جاسمين نوير (Bvlgari Jasmin Noir)توان و جذابيت رايحه زنانه جاسمين نويز را كم كم در ديگر عطرها مي توانيد پيدا فرماييد. طراحان اين بو كارلوس بنايم و صوفي لاب بوده‌اند كه عطري براي فصول سرد با بو‌اي گرم و شيرين پباده سازي كرده‌اند. تيم بويايي رايحه، گلي ميباشد. در تعريف سمفوني جاسمين نوير، تركيبات سبز و گاردنياي ياسمني در نوت‌هاي ابتدايي رايحه جاي خويش را به ياس و بادام مي دهند و در انتهاي سمفوني عطرهاي دانه تونكا، روايح چوبي، شيرين بيان، مشك، كهربا و نعناع هندي عرض اندام مي نمايند.
 


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 7
+ نوشته شده: 1398/12/29 ساعت: ۱۳ توسط:ordme02 :

رايحه و اودكلن هم مثل رخت و جامه و كفش و كلاه

عطر زنانه خوشبو

در دنياي مُد، رايحه و اودكلن هم مثل رخت و جامه و كفش و كلاه و.... سال به سال، جديد مي شود ولي هر عطري براي هر سن و هرموقعيتي مطلوب وجود ندارد.
از عطرهايي مانند بولگاري، اسكادا و ايريا كه رايحۀ سنگيني دارا‌هستند، ترجيحاً در محافل قانوني به كار گيري فرمائيد. مدام بهتر ميباشد كه در مكا‌هاي قانوني از عطر ‌هاي تلخ، گرم، شيرين و تند به كار گيري فرمائيد.
/ در توليد عطرهاي تلخ معمولاً از اسانس هايي مانند ريشه درختان و چاشني ‌هاي تند شرقي به كار گيري مي‌كنند. عطرهاي شيرين و گرم هم عطرهايي ميباشند كه از رايحه و مزه شكلات و ميوه ‌هاي تابستاني برخوردارند.
// از عطرهايي مانند مادام روشاز، گپ، هوگو و آزارو ترجيحاً در محافل از صميم قلب و صميمي استعمال نمائيد. مدام بهتر ميباشد كه در محافل صميمانه و صميمي، از عطرهاي سرد و ترش به كار گيري فرماييد.
///بو سرد به عطري مي گويند كه احساس خنكي و طراوت را القاء ‌نمايد. استشمام اين عطرها معمولاً منجر مي گردد كه مزهِ ميوه هايي مانند خيار و هندوانه را بخاطر بياوريم.
////بو ترش به عطري مي‌گويند كه مزه مركبات را بخاطر بياورد. عطرهاي ترش نيز القاكنندۀ احساس تازگي و شادماني اند.
/////عطرهاي سرد و ترش منجر ادب روحي و رفع خستگي نيز مي‌شوند. لابد چشم ايد كه در باشگاه هاي ورزشي، هواي درون باشگاه را معمولاً با بو ‌هاي سرد و ترش مطبوع مي كنند. عطرهايي با مزه گلهاي وحشي مي توانند احساس صميميت بيشتري به دور و اطراف القاء نمايند.
//////از زمانهاي پيشين، اين اعتقاد و باور همچنان پابرجاست كه رايحه و ادكلن را مي بايست به پوست جلوي گردن و يا اين كه به مچ دست زد. حقيقت اين ميباشد كه زدن رايحه بر روي محل نبض ها مانند: مچ دست، مچ پا، پشت زانوها و نبض گردن (سبب متصاعدشدن رايحۀ بو گرديده و كلاً خوشايند ميباشد، ولي پزشكان پيشنهاد ميكنند به گردنتان رايحه نزنيد به اين دليل‌كه اين فعاليت، احتمال بيماريهاي پوستي را در‌اين منطقه ارتقا مي دهد.

طر بيانسه تيتر محبوبترين بو بريتانيا را به خويش اختصاص اعطا كرد + تصوير
مورخ درج : 1390/05/27
تعداد اكران : 10708
به نقل از پرداد وبه نقل ازام اس ان :: بو منتشر گرديده بوسيله بيانسه نولز، "هيت" تحت عنوان پرفروش ترين رايحه در بريتانيا شناخته شد.
بو توليدي به وسيله بيانسه برنده گرديده عطرهاي منتشر گرديده به وسيله ديگر صورت هاي سرشناس دنيا همچون "كولين روني" ، "ديويد بكهام" و "ماريا كري" را پشت راز بگذارد.

رايحه "كولين روني" اجرا كننده تلويزيوني و همسر وين روني بازيكن منچستر يونايتد با اسم "باترفلايز" دومي رايحه بريتانيا شناخته شد.
دو بو"هام" و "اينتيميتلي يورز" از ديويد بكهام به ترتيب در مقام سوم و پنجم قرار گرفتند و بو "لي لي پوت بلينگ" از ماريا كري هنرپيشه آمريكايي نيز تحت عنوان چهار‌مين بو برگزيده شد.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 8
+ نوشته شده: 1398/12/28 ساعت: ۰۴ توسط:ordme02 :

شب عروسي از چه عطري به كار گيري كنيم؟

شب عروسي از چه عطري به كار گيري كنيم؟

عطر زنانه خوشبو
يادتان باشد شما مي بايست در شب عروسي خويش ذوق زده و رها باشيد. براين اساس چيزي گزينش فرمائيد كه تم رومانتيك داشته و شب عاشقانه‌اي را يادآور باشد و هر وقت آن بو به مشام تان خورد حافظه شب رويايي معاش تان بيفتيد.
دوات آنلاين-هر شخصي دوست دارااست مراسم عروسي‌اش ماندگار‌ترين شب معاش‌اش باشد. شما مي توانيد اين شب را به ياد ماندني فرماييد در شرايطي كه يك بو مختص براي خودتان گزينش فرمائيد.

سپهر عفتي متخصص تشريفات در رابطه رايحه منحصر مراسم عروسي به دوات ‌آنلاين توضيح ميدهد:

مراسم عروسي يكي مختص‌ترين شبهاي معاش اشخاص ميباشد. اين مراسم با اينكه هزينه زياد و تنش‌هاي فراواني را براي عروس و داماد توليد مي كند البته از آنجايي كه به يادماندي‌ترين شب معاش هر شخص ميباشد بازهم همگي ما دوست داريم چنين مراسمي را تجربه كنيم. البته مي بايست به حافظه داشته‌باشيم دقت نكردن به نكات ريز قادر است اين شب را به اندازه‌اي كه مي خواهيم به ياد ماندني نكند.

يكي اين نكات اعتنا به ادكلني ميباشد كه در شب عروسي خويش به كار گيري ميكنيد. اين نكته‌اي ميباشد كه اكثري از عروس و دامادها به آن توجهي نمي كنند. يك اصل مهم درين خصوص موجود است و آن هم اين ميباشد كه در مراسم عروسي تان مي بايست از ادكلني به كار گيري فرمائيد كه عطر‌اي شاداب و رومانتيك داشته‌ باشد و با عطر گلهايي كه در گلشن يا اين كه تالار قراردارد ادغام نشود و ولي اينكه از ادكلني كه مدام و به صورت روزانه استعمال مي كنيد در مراسم عروسي خويش ابدا استعمال نكنيد. حتي در‌حالتي كه آن ادكلن امضاي شما باشد.

در‌حالتي كه پايكوبي عروسي شما در كنار يك درياچه يا اين كه فضاي آبي رنگ ميباشد ، رايحه شما بايستي بويي از طراوت و تميزي داشته باشد.يا اين كه در صورتيكه براي تزئينات و گل آرايي از گل هاي رز استعمال نموده ايد، بو شما مي بايست نت شيرين باشد.

از همين متخصص: راهنماي بدون نقص گزينش رايحه مطلوب براي زنان

همينطور عطرهايي كه عطر آنان از چوب كفش تابستاني، سدر،توت يا اين كه انجير سياه باشد براي پايكوبي هايي كه در گلشن تالارهاي وسيع برگزار مي‌شوند بسيار مطلوب ميباشد. 


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 14
+ نوشته شده: 1398/12/27 ساعت: ۰۳ توسط:ordme02 :

ادكلن منحصر به فرد نوجوان ها منزل

عطر زنانه خوشبو
ادكلن منحصر به فرد نوجوان ها منزل شما چقدر آن ها را راضي نموده است؟ ادكلن‌هايي براي نوجوان ها در بازار عرضه مي شوند غالباً عطر‌اي از گل‌هاي رنگارنگ و يا اين كه ميوه‌ها دارا‌هستند. بعضي ديگر نيز بو تندي از وانيل همپا دارا هستند. اما نوجوان ها هم از چنين ادكلن‌هايي استقبال مي نمايند و تا ساخت‌كنندگان از اين روش فرآورده خودشان را در سبد خريد مشتري‌ها ببينند. شدت و تندي بو از خصوصيت‌هاي بارز يك ادكلن منحصر نوجوان ها ميباشد و معمولاً بو متعادلي درين بازار چشم نميشود. با اين حالا در حالتي‌كه شايسته ترين ادكلن ها آن‌هايي مي‌باشند كه رايحه آنان زننده نباشد و ماندگاري بالايي داشته باشند تا حيث نوجوان ها دشوار پسند را جلب نمايند.

گزينش ادكلن منحصر نوجوان ها با دقت به وجود آيتم‌هاي مختلف يه خرده سرگردان كننده ميباشد. جستن آيتم‌اي باقيمت مطلوب و عطر‌اي خوب در حضور برندهاي كوچك و وسيع فعاليت دشواري ميباشد. با اعتنا به تجربيات و ويژگي ها توليد ها جان دار در بازار، درين نوشته‌ي علمي چندين ادكلن منحصر به فرد نوجوان ها ارائه شده‌است. توصيه مي كنيم پيشين از اينكه با نوجوان خودتان براي خريد به بازار برويد اين متن را بخوانيد.

 

1-ادكلن Marc Jacobs؛ يك ادكلن منحصر به فرد نوجوان ها دختر

ادكلن Marc Jacobs؛ يك ادكلن منحصر نوجوان ها دختر
اين ادكلن اختصاصي نوجوان ها در سال 2007 پباده سازي شده‌است. آوازه اين بو به خيال و خاطر نازكي و شيريني آن در كنار حسي از خلوص مو جود در بو ميباشد. اين ادكلن دارنده 4 تا 8 درصد از بو خالص ميباشد كه  سبب ساز گرديده بو آن به ملايم بودن شناخته شود. بيشتراز 1200 مشتري در سايتAmazon  امتياز پنج ستاره بدين ادكلن داده‌اند. اين بو عطر‌اي از بنفشه و توت‌خارجي وحشي داراست البته عطر اصلي تركيبي از ياسمن، روناس و گريپ‌فروت ميباشد. به خيال ملايم بودن بو و داشتن موضوع‌اي از رايحه مركبات، اين بو تعيين خير براي نوجوان ها دختر ميباشد.

2-ادكلن منحصر به فرد نوجوان ها پسر: Ralph Lauren Polo Blue
 


ادكلن منحصر نوجوان ها پسر: Ralph Lauren Polo Blue
جاي اينكه يك اسپري با بو‌اي شديد براي پسر نوجوانتان تعيين فرماييد كه بو آن به سرعت ناپديد شود، بهتر ميباشد آيتم‌اي گزينش نمائيد كه پسر دوست داشتني شما‌را در شروع بلوغ بامتانت و وزين نشان دهد. يك ادكلن منحصر به فرد نوجوان ها پسر كه با عطر‌اي دقيق و ملايم، به كار گيري از به‌اصطلاح “به ذوق و سليقه نمي‌زند” مورد پيشنهادي ما به شماست. اين رايحه عطر‌اي با تازگي دارااست و حسي از طراوت در نوجوان شما توليد مي كند.

 

3- ادكلن تيلور سوئيفت؛ منحصربه‌فرد نوجوان ها

ادكلن تيلور سوئيفت؛ منحصربه‌فرد نوجوان ها
به هيچ عنوانً خيره كننده وجود ندارد كه اسم خواننده دوست داستني نوجوان در كنار يك ادكلن منحصر به فرد نوجوان ها قرار بگيرد! اين فرآورده چهارم بو ايجاد گرديده با اسم تيلور سوئيفت، خواننده معروف ميباشد.  به‌طور مختص براي دختران نوجوان ها امروزي و بالغ پباده سازي گرديده كه علاوه بر بطري شكيل و قشنگ عطر‌اي شيرين و در عين هم اكنون تند دارااست. اين متاع يك كدام از شايسته ترين‌هايي ميباشد كه با اسم تيلور سوئيفت ايجاد مي گردد و براي نوجوان ها عشق و علاقه‌مند وي يك مورد دوست داستني خواهد بود.

 


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 11
+ نوشته شده: 1398/12/26 ساعت: ۰۴ توسط:ordme02 :

● چه عطري براي چه فصلي مطلوب ميباشد؟

عطر زنانه خوشبو

● چه عطري براي چه فصلي مطلوب ميباشد؟

دربين عطر ها بيشتراز هر چيز بو پرتقال، بهارنارنج، درخت كاج، چوب دمپايي و نعناع به جهت خنك بودن، احساس طراوت به به بشر منتقل مي كنند و براي فصل تابستان توصيه مي شود.

با اينكه بر روي شيشه بو و ادوكلنها هيچ اثري از دسته تركيبات معطر آن چشم نميشود، البته شناسايي ويژگيهاي روغنهاي معطر كمك بزرگي به خريد بو متناسب با ذوق وسليقه شخص مي كند. به حيث ميرسد اين مورد براي آن ها كه هنوز نمي دانند چه عطري مطلوب عزيزان و اطرافيانشان ميباشد، بسيار ديدني باشد.

▪ رز: به صورت كلي كساني كه اين عطر را مي پسندند، بسيار شيدا پيشه بوده و از شم زنانگي بالايي برخوردارند.

▪ زنبق: عطر اي جادو كننده كه علامت پاكدامني و عفاف و حجاب ميباشد. اشخاصي كه عطر زنبق را مي پسندند، اشخاصي جرأتمند محسوب ميشوند.

▪ ياسمن: بوي ياسمن مطلوب كساني ميباشد كه از خودباوري بالا برخوردارند و ولي بر عكس دوستداران به �رز� كه طولاني تر قصد به احساسات زنانه را از خويش نشان مي‌دهند، هوا داران عطر ياسمن تمايلات مردانه دارا هستند و اين را از طريق آرايش و پيرايش گيسو، خرقه پوشيدن و نحوه گفتارشان مي اقتدار فهميد. حتم داشته باشيد طولاني تر آدمهاي با عزم عطري با بو ياسمن را تعيين مي كنند.

▪ ميخك: بويي تند و تيز دارااست؛ مثل چاشني و جزو عطر هاي �spicg� شمرده مي گردد.

▪ ريحان: بوي گرم دارااست و به ياد آوري خاطرات كمك مي كند و سبب هماهنگي در بين روح و جسم مي‌شود، به همين ادله آشتي و متانت را به ارمغان مي‌آورد.

▪ چوب كفش تابستاني: بو شيرين داراست و آيتم اعتنا آقايان بوده و سبب ساز تعادل دربين روح و جسم مي‌گردد و به كنترل هيجانات دروني نيز كمك مي كند.

 

 


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 12
+ نوشته شده: 1398/12/25 ساعت: ۰۴ توسط:ordme02 :

عطرهاي خوراكي

عطر زنانه خوشبو

عطرهاي خوراكي

اين قبيل عطرها بوي مواد غذايي مي دهند. اين تيم نسبت به تيم هاي ديگر عمر كمتري داراست و نو يك سري سال ميباشد كه به بازار عرضه مي شود. باطن مايه اصلي بوي اين عطرها، رايحه شكلات و وانيل را در بر داراست. اين قبيل عطرها معمولاً براي خانم هاي خونگرم، كريم و مهربان و خانواده دوست پيشنهاد مي شود. يك سري مثال از دوست داستني ترين عطرهاي خوراكي عبارتند از:
Aquolina Chocolovers
Thierry Mugler Angel
Britney Spears Fantasy
Comptoir Sud Pacifique Vanille Abricot

عطرهاي شرقي

اين قبيل عطرها داراي رايحه اي گرم، تند و معطر ميباشند. داخل مايه ي اصلي اين عطرها بوي دارچين و عنبر مي دهد. اين قبيل عطرها معمولاً آيتم تعيين خانم هايي قرار مي گيرند كه در عين سادگي بسيار اصيل مي باشند، فريبنده و ديدني ميباشند، تمايل به نمايش دادن خويش دارا هستند و بدشان نمي آيد كه مركز اعتنا توده قرار بگيرند. از گزاره داراي شهرت ترين عطرهايي كه مي اقتدار در اين تيم جاي اعطا كرد مي قدرت به موردها زير اشاره كرد:
Yves Saint Laurent Opium
Guerlain Shalimar
Calvin Klein Obsession

عطرهاي چوبي

اين عطرها هم مانند عطرهاي شرقي بوي تندي دارا هستند ولي قدري ملايم خيس، دلپذير تز و جاافتاده خيس مي باشند. باطن مايه بوي اين عطرها رايحه چوب، خزه، كفش تابستاني، سدر، و نعناع را در بر دارااست. عطرهايي كه در اين مجموعه جاي مي گيرند مي توانند اكثر وقت ها هم گزينه به كار گيري خانم ها قرار بگيرند و هم آقايون. خانم هايي كه تمايل به استعمال از عطرهاي با رايحه چوب دارا هستند عموماً سرزنده، آزاد رويكرد، و خاكي مي باشند. از پاراگراف دوستداشتني ترين عطرهاي چوبي كه فعلا آيتم به كارگيري قرار مي گيرد عبارتند از:
Gucci Rush
Fendi Palazzo
Miss Boucheron

عطرهاي زمستاني

گاهي زمان ها فصل زمستان مي تواند وحشتناك و بي رحم باشد و به پوست شما آسيب وارد كرده و سالم كلي بدنتان را با مشكل مواجه سازد. خوب مي توانيم به راحتي و با استعمال از عطرهاي اختصاصي فصل زمستان با رايحه هاي خيس و نو هم خودمان را خوشبو كنيم و هم كاري كنيم تا بدنمان شم گرماي بيشتري كند. اسپري و عطرهاي مختلفي را مي اقتدار در فصل زمستان استعمال كرد البته بهتر ميباشد هر عطري را كه گزينش مي كنيد از زير تيم عطرهاي چوبي باشد و بوي درخت سرو در خويش داشته باشد. بوي چوبي كه در اين جور عطرها شم مي شود سبب ساز مي شود كه گرماي بيشتري را حس كنيد و دماي تن به صورت نرمال فراتر برود.

عطرهاي گرم

اين عطرها آنقدر خوشبو مي باشند كه مطمئنم شما حاضريد تشك برقي خودتان را بدهيد تا صرفا يك سري قطره از اين بو را به شما بدهند.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 8
+ نوشته شده: 1398/12/24 ساعت: ۰۳ توسط:ordme02 :

چه گونه عطرهايي مي توانيم بسازيم؟

چه گونه عطرهايي مي توانيم بسازيم؟

عطر زنانه خوشبو

بسته به ذوق و سليقه‌تان مي توانيد عطرهاي مختلفي بسازيد اما در صورتي هنوز مردد ميباشيد به بو موردعلاقه دائمي‌تان مراجعه كنيد. شما مي توانيد عطرهايي با بو گياهي، رايحه گل رز و بو وانيل و نعنا بسازيد. ديدني ميباشد بدانيد كه حتي ميتوانيد با صابون خانگي هم براي خودتان بو بسازيد. ديدني ميباشد كه بدانيد عطرها به چهار خانواده گلي، شرقي، نو و چوبي تقسيم ميشود. آشنايي شما از اين بو‌ها منجر مي‌گردد كه بتوانيد با عطري با هارموني بهتر تنظيم فرماييد. براي مثال شما براي ايجاد عطري با بو جديد و خنك مي بايست مركبات، عطر‌هاي سبز و آب را با هم تركيب نماييد. براي ايجاد عطري با عطر گل؛ تركيبي از عطر گل‌ها، گل‌هاي ملايم و گل‌هاي شرقي هارموني بسيار نيكي به شما ميدهد.

 

اضافه بخوانيد: ۱۵ نكته براي ماندگاري اضافه بو روي جامه

 

 

توليد رايحه مخصوص‌تان را ابتدا فرمائيد

 

گذشته از هر چيز نام عطر‌ها و ترتيب مخلوط هرمورد را با هم روي برگه بنويسيد. اكنون ۲۵ قطره از روغن بو را باطن شيشه متبوع بريزيد. بعد از آن يكي بو‌ها را به آن طولاني تر فرمائيد و شيشه را خوب جنبش دهيد. در شرايطي‌كه هنوز در تعيين بو مردد مي باشيد، الكل را در شيشه‌هاي كوچك بريزيد و با عطر‌هاي متفاوت تركيب نماييد، هر شيشه را عطر نماييد و مشاهده كنيد كه از عطر كدام يك خوشتان مي آيد. حالا طبق دستوري كه در ابتدا گفتيم بو‌ها را از نت اساس به بالا ادغام نمائيد. آن گاه عطرتان را به بازه ۴۸ ساعت در يك مكان بدون نور و خنك قرار دهيد تا جا بيفتد، بعضا از عطر‌ها به يك ماه عصر نياز دارا‌هستند. اينكار سبب ساز مي گردد كه بو‌هاي متعدد بهتر با هم مخلوط گرديده و ماندگاري عطرتان بالا برود. پس از طي شدن دوره متبوع چنانچه از عطر عطرتان راضي نبوديد، كاستي‌هاي آن را برطرف فرمائيد و بو‌هايي به آن بيشتر فرمائيد.

 

در مرحله انتها به عطرتان دو قاشق آب مقطر يا اين كه آب معدني بيش تر فرمائيد. در صورتيكه مي خواهيد رايحه اسپري‌اي بسازيد، معيار آب را اضافه فرمائيد. فوت انتها كوزه گري هم افزودن پنج قطره گليسيرين به عطرتان ميباشد تا عطرتان ماندگاري بيشتري پيدا نمايد. هم اكنون عطرتان را در شيشه متبوع بريزيد و به كارگيري فرمائيد. در شرايطي‌كه ميخواهيد از شيشه عطرهاي ديرين بيشتر فرمائيد قطعا آنها را استريل فرمائيد و در حالتي‌كه از شيشه‌هاي پر‌نور استعمال مي كنيد، به دور آن را ورقه بپيچيد.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 6
+ نوشته شده: 1398/12/22 ساعت: ۰۴ توسط:ordme02 :

شايسته ترين و خوشبوترين بو و ادكلن زنانه از حيث مشتريان ليليوم

عطر زنانه خوشبو
شايسته ترين و خوشبوترين بو و ادكلن زنانه از حيث مشتريان ليليوم
معمولا رايحه و ادكلن مصرفي به وسيله خانمها اضافه ميباشد. هيچكس بوي ناخوش را حوصله نمي‌آورد و نسبتاًً همگي از اشخاص بدبوي درون مترو و مكان‌هاي همگاني مسافت ميگيرند. خانم‌ها دراين مورد حساس‌ترند و دوست دارا‌هستند بوي خوش رايحه‌شان چنان ديدني باشد كه از وي بپرسند:«ببخشيد خانم، نام رايحه شما چيه؟» به جهت همين آلرژي، مدام در پي شايسته ترين بو و ادكلن زنانه مي باشند.
همان طور كه مي دانيم تنوع رايحه و ادكلن‌هاي زنانه و مردانه از برندهاي داراي اسم و رسم و طراحان بو شناخته گرديده در عالم، زياد ميباشد و بر همين پايه براي تعيين بو، بايستي با آشنايي و درايت وارد روند خريد و گزينش شد تا از في مابين اين همگي مارك جان دار در بازار بتوان شايسته ترين و مطلوب‌ترين را برگزيد. در‌اين مقاله يار و همدم شما هستيم تا با معرفي شايسته ترين بو‌هاي زنانه، شمارا در گزينش رايحه مطلوب پند كنيم:

•La Vie Est Belle از مارك Lancome
• Black Opium از مارك YSL
• Issey Miyake’s L’Eau d’Issey
• Daisy Eau So Fresh از برندMarc Jacobs
• Christian Dior J’adore
• Chloe Nomade
• Viva La Juicy از مارك Juicy Couture
• Thierry Mugler’s Angel
• Jimmy Choo Women’s Perfume

بو زنانه La Vie Est Belle از مارك Lancome

رايحه ادكلن لانكوم لابه لا ويه ميباشد آري-Lancome La Vie Est Belle
آري، معاش زيباست! اين پاراگراف‌ ترجمه‌ي اسم اين رايحه از مارك داراي اسم و رسم لانكوم ميباشد. مارك لانكوم بو La Vie Est Belle را سال ۲۰۱۵ وارد بازار كرده كه با عطر‌ي دقيق خويش، يك رايحه احساسي و بسيار زنانه ميباشد و براي يك فضاي عاشقانه و صميمي فوق‌العاده مطلوب ميباشد. اين بو گرم تركيبي از عطر‌هاي تند و شيرين پرتقال، ترنج، برگ و جوانه‌ي انگور خارجي، گلابي، گل مريم و ياس ميباشد كه با بو‌ي خامه و فندق كامل شدن مي گردد و براي به كار گيري در حين روز عالي ميباشد. پباده سازي بطري بو La Vie Est Belle بسيار شيك ميباشد و هارموني رنگ مايع صورتي روشن درون بطري با روبان پارچه‌اي، آن را زيباتر نموده است

بو زنانه Black Opium از مارك YSL

بو ادكلن ايو سن لورن بلك اپيوم-Yves Saint Laurent Black opium
ايو سن لورن بلك اوپيوم، يكي‌از شايسته ترين رايحه‌هاي زنانه از مارك YSL يا اين كه ايو سن لورن ميباشد. اين بو گرم و اغواكننده كه با بو‌ي قهوه، وانيل شيرين، انگور سياه، گلابي و مركباتي مثل ماندرين مقدمه مي‌گردد، خود باوري متعددي به شما مي دهد. پيرو نت‌هاي اين بو، عطر‌هاي ياس، چاي و شكوفه پرتقال به مشام مي رسد كه با بوي چوب سدر و مشك بي نقص مي‌گردد. در صورتي طرفدار رايحه‌هاي گرم و شيرين مي باشيد، رايحه زنانه ايو سن لورن بلك اوپيوم شايسته ترين گزينش براي روز‌هاي سرد زمستاني شماست.

بو زنانه Issey Miyake’s L’Eau d’Issey

رايحه ادكلن ايسي مياكه لئو د ايسي پيور-Issey Miyake L’Eau d’Issey Pure
گرچه مارك L’Eau d’Issey در ده سال‌ي ۹۰ معرفي گرديده و زمان متعددي از عمر آن نمي‌گذرد، البته مدام اثبات كرده كه يك كدام از شايسته ترين بازيگران صنعت عطرهاي زنانه ميباشد. شما شيفته بو ايسي مياكه لئو د ايسه ميشويد زيرا ۱۲ ساعت ماندگاري دارااست و در حين روز نيازي به تمديد آن پيدا نميكنيد. به اين ترتيب براي استعمال‌ي روزمره بسيار مطلوب ميباشد. اين عطري شيرين و خنك، با تركيبي از عطر‌هاي گل رز، پنجه مريم، لاله مردابي و خربزه مقدمه ميشود و با عطر‌هاي گل برف، گل ميخك صدپر و گل سوسن و گل صدتوماني يا اين كه سرده ادامه مي يابد و با بو‌هاي چوبي شرقي، چوب كفش تابستاني سپيد، مشك و كهربا و سدر بي نقص مي گردد. بوي خنك بو ايسي مياكه لئو د ايسه با بو‌ي دريايي خويش، انرژي بخش و شاداب‌كننده ميباشد و آن را در مجموعه رايحه‌هاي بسيار زنانه و كلاسيك قرار مي دهد.

رايحه زنانه Daisy Eau So Fresh از مارك Marc Jacobs

رايحه ادكلن برند جاكوبز ديسي سو فرش-Marc Jacobs Daisy Eau So Fresh
رايحه منحصربه‌فرد برند جاكوبز ديسي سو فرش، از ديد اكثري از مردان عطري ديدني ميباشد. گذشته از اين كه بوي اين بو حيث شما‌را به خويش جلب نمايد، دلداده‌ي پباده سازي و ظواهر ديدني آن ميشويد. درب بطري رايحه، با ۶ گل پباده سازي گرديده كه خبر از شم و اكنون و بو‌ي گل‌هاي گوناگون اين رايحه مي دهد. بو‌ي شيرين رايحه برند جاكوبز ديسي سو فرش تركيبي از گل‌ها و ميوه‌هاي بهاري ميباشد كه حس شادابي و طراوت با خويش به همپا مي آورد و با توليد حس وقار، شمارا از استرس روزمره به دور مي‌نمايد. نت‌هاي آغازي اين بو تركيبي از گريپ فروت، رابري، نت‌هاي سبز و گلابي ميباشد كه با بو گل‌هاي ياس، رز و بنفشه و ليچي ادامه ‌مي يابد و با بوي مشك و آلوي برقان بدون نقص مي گردد. اين رايحه مطلوب استعمال‌ي روزمره يا اين كه در زمان پايان هفته ميباشد، ولي ماندگاري زياد ندارد و نياز به تمديد يك سري ساعته داراست.

رايحه زنانه Christian Dior J’adore

بو ادكلن جادور -رايحه ادكلن ديور جادور-Dior J’adore
رايحه ادكلن ديور جادور يكي سابق‌ترين عطرهاست كه در سال ۱۹۹۹ به بازار عرضه گرديده و با اين هم اكنون هنوز هم از يك كدام از شايسته ترين‌هاست. اين بو ملايم و شيرين كه در شما شم منحصربه‌فرد بودن و جذابيت توليد مينمايد، در كلاس عطرهاي شيك لاكچري قرار ميگيرد. پباده سازي بطري بو ديور جادور از مارك كريستين ديور، يكي شايسته ترين پباده سازي‌ها شناخته مي‌گردد و از آمفوراي يوناني الهام گرفته شده‌است. عطر‌ي ابتدايي اين بو تركيبي از ترنج، پرتقال ماندرين، خربزه، هلو، گلابي و گل مگنولياست و با عطر‌ي گل‌هاي ياس، گل برف، اركيده، محمدي، مريم، بنفشه و آلو ادامه مييابد و با عطر وانيل، توت سياه، مشك و درخت سدر بي نقص مي گردد. مخلوط گلي رايحه ديور جادور ، شم متانت، تعادل دروني و شعف در شما به وحود مياورد و ماندگاري بالايي نيز دارااست.

رايحه زنانه Chloe Nomade

بو ادكلن كلوهه نومد-Chloe Nomade
كلوئه نومد، عطري فوق‌العاده لطيف و بسيار زنانه ميباشد كه ماندگاري نزديك به ۸ ساعت دارااست و به راحتي در يك روز كاري ميتوانيد از آن به كارگيري نمائيد، سواي اين كه نيازي به تمديد داشته باشد. مي توانيد از عطر‌هاي متعادل مشك، گلبرگ، شكوفه نارنج، وانيل و پلومراي بو كلوئه نيو در يك فضاي عاشقانه لذت ببريد. پباده سازي بطري كلوئه نيو هم دقيق، جالب و شيك ميباشد و با ظواهر لوكسي كه داراست مي تواند كادو خير و خوبي براي همسر شما باشد.

بو زنانه Viva La Juicy از مارك Juicy Couture

رايحه ادكلن جويسي كوتور ويوا لا‌به‌لا جويسي-Juicy Couture Viva la Juicy
رايحه جويسي كوتور ويوا لا به لا جويسي، عطري ميباشد خنك و شيرين، كه ولي ممكن ميباشد شيريني آن براي بعضي زياد از حد باشد. ادغام ميوه‌اي و جالب اين بو شاداب‌كننده ميباشد و براي زناني كه به دورهمي‌هاي شبانه عشق دارا‌هستند، مورد‌ي خير به شمار مي‌رود. بوي پيروز و اصلي رايحه جويسي كوتور ويوا لا به لا جويسي وانيل كرمي، كارامل و بادام سوخته ميباشد كه با نت اول نارنگي و توت وحشي ابتدا ميشود و بارايحه‌ي گل پيچ امين الدوله، ياسمن و ياس و چوب كفش تابستاني بدون نقص ميشود. پباده سازي بطري بو هم با يك روبان پارچه‌اي بنفش كامل شدن مي گردد و ظاهري گران‌قيمت و جالب داراست.

بو زنانه Thierry Mugler’s Angel

رايحه ادكلن تيري موگلر آنجل-ستاره اي-Thierry Mugler Angel
بو انجل از مارك تيري موگلر، يكي ديدني‌ترين عطرهاي زنانه ميباشد. شما احتمالاً شيدا ماندگاري خوب و بوي وانيل و خامه‌اي آن مي شويد و دوست داريد مدام يك كدام از آن را در ويترين عطرهاي خويش داشته باشيد.
مارك تيري موگلر، سال ۱۹۹۲ معرفي شد و از آن عصر تا به امروز يكي شايسته ترين بازيگران صنعت رايحه در جهان بوده ميباشد. ادغام اين رايحه از بو‌هاي وانيل، مركبات جديد، چوب دمپايي، پچولي، آلو، هلو و خربزه از آن عطري شيرين مي‌سازد. بطري ستاره‌اي رايحه‌هاي تيري موگلر، با الهام از ستاره‌هاي تزئين درخت سال نو ميلادي پباده سازي گرديده و ظاهري گوناگون و ديدني و لاكچري دارااست.

ادكلن زنانه Jimmy Choo Women’s Perfume

رايحه ادكلن جيمي چو ادو پرفيوم-Jimmy choo EDP
بو زنانه جيمي چو بوسيله طراح مشهور رايحه، جيمي چو پباده سازي گرديده و سال ۲۰۱۱ وارد بازار شده‌است. چيزي كه سبب ساز گرديده اين رايحه جذابيت متعددي در بين زنان داشته باشد، رايحه و عطر‌ي منخصر به شخص آن ميباشد كه مطلوب نسبتاً كليه دور و اطراف‌ها و اطراف‌هاست. بو‌ي اين بو با تركيبي از نت‌هاي گرم و ميوه‌اي، خواص شاداب‌كنندگي دارااست و ادب بخشي كاركشته ميباشد، زيرا بو‌ي نعناع در آن، از نت ابتدايي تا آخرين موفق ميباشد. نت آغازي بو زنانه جيمي چو، با گلابي، نت‌هاي سبز و نارگي ماندرين مقدمه مي‌گردد و به ياروهمدم گل اركيده ادامه ‌مييابد و با بوي تافي و نعناع هندي كامل شدن مي شود. بطري اين بو با شباهت زيادش به ميوه‌ي هندوانه، پباده سازي جالبي داراست.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 12
+ نوشته شده: 1398/12/21 ساعت: ۰۵ توسط:ordme02 :

تفاوت هاي بو و ادكلن مردانه و زنانه

عطر زنانه خوشبو
تفاوت هاي بو و ادكلن مردانه و زنانه

رايحه و ادكل تحت عنوان يك كدام از لوازمي ميباشد كه عمدتاً به يكي‌از حق تقدم هاي اشخاص براي تعيين هديه، درنظر گرفته مي‌گردد. رايحه و ادكلن صرف لحاظ از جنسيت، قادر است بويي طبيعي، مختص و ويژه براي تن شما به همدم داشته باشد. اين ادغام توانمند و شگفت انگيز، اعتماد‌به‌نفس اشخاص در جامعه را بالا برده و ظواهر فرد كاربر را زيباتر مينمايد.

يك كدام از سوالاتي كه در ذهن اكثري از هوا داران مد و زيبايي و ولي بو و ادكلن مطرح ميگردد، اين ميباشد كه چه‌طور مي اقتدار رايحه مردانه را از بو زنانه تشخيص اعطا كرد؟ تا چندين سال پيش، چيزي به عنوان رايحه و ادكلن مردانه و زنانه وجود نداشت. از هنگامي كه بسته بندي، رنگ و پباده سازي شيشه در صنعت مد آغاز به تقسيم بندي كرد، اين انديشه به مصرف كنندگان القا شد كه رايحه و ادكلن نيز مردانه و زنانه داراست و ديگري لزومي ندارد كه زنان و مردان به صورت مشترك از يك جور بو به كارگيري نمايند. پيرو تلاش داريم به مهمترين تفاوت هاي عطرهاي زنانه و مردانه اشاره كنيم.

ظواهر رايحه و ادكلن زنانه با مردانه
يكي‌از معمولي ترين راه و روش ها براي آشنايي بو و ادكلن زنانه با بو و ادكلن مردانه، ظواهر آن ميباشد. عطرها و ادكلن هاي زنانه، شيشه هاي فانتزي با پباده سازي قشنگ، تعجب آور و غريب و رنگ پر‌نور مانند صورتي و بنفش دارا‌هستند. اين درحالي ميباشد كه بو و ادكلن هاي مردانه، رنگي تيره و نازيبا، زشت و زبر دارا هستند! دومي تفاوت ظاهري رايحه و ادكلن مردانه با رايحه و ادكلن زنانه اين ميباشد كه بر روي بسته بندي عطرهاي مردانه، واژه “For Men” و  بر روي بسته بندي عطرهاي زنانه، كلمه و واژه “For Women” را ميبينيد. اما عطرهايي نيز وجود دارا هستند كه در بين زنان و مردان مشترك مي باشند كه بدين جور عطرها، uni*** نيز ميگويند. همينطور رايحه هاي مردانه به صورت معمول، بسته بندي بي آلايش تري دارا هستند و ممكن ميباشد به طور فلزي و يا اين كه چرمي پباده سازي شوند. اين درحالي ميباشد كه عطرهاي زنانه دارنده رينگ، روبان و يا اين كه بقيه تزيينات در بسته بندي خويش ميباشند كه ظواهر آنان‌را دقيق خيس مي‌كند.

 

غلظت بو و ادكلن زنانه و مردانه
عطرها و ادكلن هاي مردانه غليظ خيس بوده و درصد اسانس بيشتري دارا‌هستند كه به شخصيت مردان ابهت و جسارت داده و متناسب متشخص مردانه هستند. و اين درحالي ميباشد كه عطرهاي زنانه دقيق، ملايم و لطيف مي‌باشد. همان گونه كه گفته شد، عطرهاي زنانه بوي لطيف و ملايم مانند عطر ميوه و گل داشته كه اكثر زمان ها بوي شيرين دارا هستند. رايحه و ادكلن براساس غلظت به پنج گونه بندي ادوفرش، ادوكلن، ادوتويلت، ادوپرفيوم و پرفيوم مدل بندي مي گردد. دركل مي قدرت اظهار كرد بها بو و ادكلن هاي غليط خيس در مقايسه با گونه رقيق خيس، اضافه ميباشد. عطرها و ادكلن هاي زنانه معمولاً ادوپرفيوم (EDP) مي‌باشند. عطرهاي مردانه نيز معمولاً ادوتويلت (EDT) بوده و از بوي گل و ميوه براي آن‌ها به كار گيري نميشود و از در ميان ميوه ها، فقط بو مركبات (مثل ژيوانشي موسيو) را ميتوانيد در عطرهاي مردانه پيدا فرماييد. اما ادوتويلت زنانه و ادوپرفيوم مردانه نيز در بازار پيدا ميشود. براي مثال، مي‌توانيم به ادوتويلت زنانه وري ايرزيستبل ژيوانشي (عطر گل رز)، ادوتويلت زنانه هات كوتور ژيوانشي (بو ميوه اي) و ادوپرفيوم زريوس قرمز رنگ ژيوانشي (بو شرقي) اشاره كنيم. شايد به همين عامل، از قديم در مرز و بوم ما ترسيم بوده ميباشد كه به عطرهاي زنانه، رايحه و به عطرهاي مردانه، ادكلن گفته ميگردد.

 

در آخر لازم مي‌دانيم اشاره كنيم كه هيچ اجباري وجود ندارد كه يك مرد از رايحه و ادكلن مردانه و يا اين كه يك زن از بو و ادكلن زنانه استعمال نمايد. ممكن ميباشد مردي لايحه اي ملايم خيس را ترجيح دهد و اين به هيچ عنوانً به اين مفهوم وجود ندارد كه وي روحيه اي زنانه داراست. همينطور يك زن ممكن ميباشد از لايحه اي تندتر و متمايزتر نسبت به ادكلن هاي زنانه مو جود در بازار به كارگيري نمايد كه‌اين گزينه نيز ابداً بيان‌كننده روحيات مردانه وي وجود ندارد.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 13
+ نوشته شده: 1398/12/20 ساعت: ۰۴ توسط:ordme02 :

نظر امان صادق در مورد عطر

عطر زنانه خوشبو

امام درستگو(ع): هر كسي به راز و روي مسلماني رايحه بزند، خداي عزّوجل در مقابل هر مويي، نوري براي وي در روز محشر قرار مي دهد.

امام درست گو (ع): (اَنَّ الصَّلوةَ مُتَطَيِّب اَفضَلُ مِن سَبعينَ صَلاةً به غيرِ طَيِّب) دو ركعت نماز با بو بهتر از هفتاد ركعت نماز كسي ميباشد كه بو نزده ميباشد.

بيش تر بدانيد: نكات ضروري براي استعمال از رايحه 

امام راست گو(ع): فرستاده آفريدگار هيچ‌گاه كادو‌اي را كه رايحه بود، رد نمي‌فرمود. واحد سنجش الحكمة، ج 7، 339

امام رضا(ع): ... كمي از بو را بر گودال ذيل گردن بمال. عباس عزيزي، بو زينت نماز و معاش، ص 35

امام رضا (ع): براى مؤمن سزاوار وجود ندارد كه رايحه زدن را در هيچ روزى شكاف نمايد و در‌حالتي كه بر آن توانايى ندارد يك روز ميان رايحه بزند و در شرايطي‌كه به آن هم توانايى ندارد ، هر آدينه رايحه بزند و آن را سوراخ نكند . الخصال / ترجمه جعفرى ج‏2 91

امام كاظم(ع): سزاوار ميباشد كه مرد هر روز از بوي خوش به كارگيري نمايد.

امام رضا(ع): (كانَ يَعرِفُ مَوضِعَ سُجُودِ اَبِي‌عَبدِالله به طيبِ رِيحَه) مقام سجده امام درست گو (ع) از بوي رايحه آن‌جا شناخته ميشد.

 

 

خانم‌ها برهان اصلي يك دهانزد سمي!به ظاهر خانم‌ها برهان اصلي اين خبرپراكني شناخته گرديده‌اند بدين ترتيب كه از 20 خانم هنگام خريد و يا اين كه آزمايش بو راجع‌به اين مسئله پرسش شد، 15 نفر آن‌ها هيچ اعتقادي نداشتند و 5 نفر مانده هم آن را تاييد نكردند. صرفا عكس‌العمل‌شان طوري بود كه مشخص و معلوم شد در عمق وجودشان بدين مسئله براين باوراند و ترجيح ميدهند هيچ گاه از همسر خويش رايحه كادو نگيرند.

از اين 5 نفر هيچ كدام نمي‌دانستند كي و كجا براي توشه اوليه اين قضيه را شنيده‌اند كه به اين شكل در عمق باورهايشان فرو رفته ميباشد.

طولاني تر بخوانيد: اعلام كردن اين جمله ها بعداز ۴۰ سالگي، ممنوع 

جواب آن‌ها اينگونه بود: هم اكنون اين تمامي هديه، چرا بو!

كادو به دست آوردن را دوست دارم اما در شرايطي كه بو هديه بگيرم حالم گرفته مي‌شه.

همش فكرمي‌كنم يه اتفاقي مي‌افته و حسابي دعوامون مي‌شه.

واسه همين همون نخستين به همسرم گفتم هيچوقت به اينجانب بو ( ادكلن ) هديه نده و اينجانب هم هيچوقت به خريد بو براي همسرم مبادرت نميكنم.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 12
+ نوشته شده: 1398/12/19 ساعت: ۰۴ توسط:ordme02 :

بو شخصيت هاي داراي شهرت

عطر زنانه خوشبو


بو شخصيت هاي داراي شهرت
صد رد صدً براي شما هم اين سؤال اتفاق افتاده ميباشد كه ستاره‌هاي دوست داستني هاليوودي از چه عطرهايي به كارگيري مينمايند. بسيار از اين ستارگان خط ايجاد بو خويش را دارا‌هستند ولي آيا حقيقتاً خودشان هم از به عبارتي عطرها به كارگيري ميكنند؟ دوستداشتني‌ترين بو ميان اين ستارگان وابسته به چه برندي ميباشد؟ به دنبال مقاله با ما يار باشيد.

 

بو شخصيت هاي مشهور به تفكيك هنرمندان
ولي استون
بو دوستداشتني وي Chanel Gardenia ميباشد؛ استون مي گويد كه هنگام مهاجرت، هنگامي كه نمي‌تواند بخوابد اين بو را به بالشش مي‌زند و خواب راحتي را تجربه مي‌نمايد.

 

ويكتوريا بكهام
همسر فوتباليست اسبق و پر اسم و رسم انگليسي، ديويد بكهام؛ از بو Creed Royal Water به كار گيري ميكند. مثل مدام يك گزينش كلاسيك و برازنده از بكهام. Creed برندي ميباشد كه اكثر زمان ها بوسيله اشخاص خانواده سلطنتي استعمال مي‌گردد (همان گونه كه از اسم آن معلوم ميباشد) و يكي توليدها spicier با اساس مركبات گرم ميباشد.

 

مايلي سايرس
عطري كه‌اين خواننده جنجالي به كارگيري مي‌نمايد Aqua di Parma Iris Nobile اسم داراست و براي سايرس گزينش بالغانه اي به حساب مي آيد. رايحه گل‌هاي سپيد، احساس و هم اكنون اين رايحه را به سابق دنياي سابق برده ميباشد كه تماماً متشخص روي صحنه مايلي مقايرت داراست. ولي خب اين مايلي ميباشد و نبايد از وي انتظار داشت كه پيش گويي گرديده فعاليت نمايد.

 

ريحانا
عطرهاي دوست داستني اين خواننده Escada Moon Sparkle و Hello Kitty Momoberry ميباشند. ميوه‌اي و شيرين؛ دقيقاً همان گونه كه از ريحانا انتظار مي‌رود.

 

تيلور سوييفت
رايحه دوست داستني اين خوانندهٔ معروف آمريكايي، همانند ريحانا، Escada Moon Sparkle ميباشد. هر يك سري كه سويفت بو خودش را داراست، گفته ميگردد كه‌اين خواننده طرفدار Escada Moon ميباشد. همينطور گفته مي‌گردد وي از عطرهاي مارك Dolce and Gabbana بيزار ميباشد. خبرپراكني شده است كه يكي دوست پسرهاي قديمي وي از اين مارك استعمال مي‌نموده است و تيلور دوست ندارد به حافظه وي بيوفتد!

عطرهاي ايجاد افراد پر اسم و رسم كه عطر حقيقتا خير و خوبي دارا‌هستند( بخش دوم)مشاهده


كريس همسورث
هنرپيشه نقش ثور، وقتي كه تبرش را كنار ميگذارد و مي خواهد به راز و وضعش رسد، از رايحه HUGO BOSS به كارگيري مينمايد. اين رايحه مطلوب هر دو فصول گرم و سرد ميباشد و تركيبي از جديت و سرگم كننده بودن را به شخصيت شما بيش تر ميكند كه مطلوب اشخاص زرنگ و جاه طلب ميباشد.

 

جاستين تيمبرليك
اين خواننده سبك R&B رايحه Play Eau de Toilette by Givenchy ميباشد. اين رايحه دارنده بوهايي از پرتقال تلخ، گريپ فروت، فلفل سياه و نعناي هندي ميباشد و ورژن تندتر آن، دارنده مخلوطي از بوهاي ترنج، نارنگي، فلفل صورتي، وتيور، دانه تونكا و نعناي هندي ميباشد.

 

ادل
اين خوانندهٔ بريتانيايي كه به بيان احساسات فردي‌اش در آوا‌هايش داراي شهرت ميباشد؛ برخلاف نوا‌هاي منزه و احساسي‌اش، از عطري اغواكننده به اسم Christian Dior’s Hypnotic Poison به كارگيري ميكند. بوي اين بو مخلوطي از بو گل يار با بو وانيل و بادام ميباشد. اين رايحه وجهه‌اي اسرارآميز به استايل كلاسيك ادل بيشتر مي نمايد.

 

آريانا گرانده
همانند ظواهر دخترونه اي كه آريانا داره، عطرش، Aquolina’s Pink Sugar هم تلفيقي از بوي ميوه‌هاي گوناگون و شيريني پشمكم دارااست. علاوه بر اين بو، آريانا از عطري كه خودش ايجاد كرده هم استعمال مي كند. رايحه Ari هم نسبتاًً عطرٔ مشابهي با بو دوست داستني اين خواننده برنا داراست.

 

جاستين بيبر
بيبر عطرهاي متعددي ميزند البته Herrera for Men رايحه دوست داستني اوست. اين رايحه كه تلفيقي از بوي تنباكو، مشك و مركبات داراست، به بيبر تازگي جواني و مردانگي ميبخشد كه دقيقاً مطلوب يك سوپراستار ميباشد. براي زن‌ها نيز، جاستين ترجيح ميدهد آن ها از عطرهاي ساخت گرديده به وسيله مارك خودش به كارگيري نمايند.

تفاوت رايحه و ادكلن و اسانس در چه چيزي مي باشدمشاهده


آن هاتوي
اين هنرپيشه موفق اسكار كه زيبايي طبيعي دارااست و مدام در فيلم‌ها و فرش قرمزها محسور كننده بنظر ميرسد، Chanel’s Chance را تعيين نموده است. اين رايحه با مخلوط عطر‌هاي نو مانند ليمو و آناناس با بو‌هاي كلاسيك، اين مورد را اثبات ميكند كه عطر‌هاي سنتي و نو مي توانند تركيبي فوق العاده باشند.

 

كايلي جنر
اين ملكهٔ مد و فشن، عشق‌اي به عطرهاي تند ندارد چون آن‌ها به وي سردرد مي دهند. البته براي اينكه از ساير عقب نباشد، كايلي رايحه ملايم Victoria’s Secret Coconut passion spray را به كارگيري مي كند.

 

بيانسه
وي در يكي‌از محاصبه هايش تيتر نموده است كه همه محصول ها مارك Giorgio Armani را دوست دارااست كه دربرگيرنده عطرهايش نيز ميشود. از در بين عطرهاي اين مارك دوستداشتني Emporio Armani Diamonds Intense  او‌لين تعيين مستمر بيانسه ميباشد. وي اين نظر را دارد اين رايحه وجههٔ زنانهٔ اورا برجسته‌خيس مينمايد.

 

جنيفر انيسون
ستاره سريال فرندز، نتوانست فقط يك بو دوستداشتني براي خودش تعيين نمايد و تمام دوست داستني‌هايش را در يك كالكشن با اسم خودش به بازار عرضه كرد. از في مابين كالكشن هايش Chapter One  گزينش اوليه اوست. شيشهٔ اين عطرها مشابه قطرهٔ اشك ميباشد و تلفيقي از بو‌هاي گل، بيشه و مركبات ميباشد.

 

بستني كارداشيان
اين جور و ستاره تلويزيوني، وارد بيزينس عطرسازي شده‌است و رايحه دوست داستني خودش را ساخته ميباشد؛ كه به روايتي مي شود بيان كرد هم مبلغي به جيب زده ميباشد هم رايحه محبوبش را ساخته ميباشد. ساليان متعددي از آغاز خط ساخت عطرهاي بستني مي‌گذرد. في مابين تمام عطرهايي كه كارداشيان به بازار عرضه نموده است، اين ۳ تيتر‌هاي دوستداشتني وي مي باشند: Wifey، Baddi و Baby Girl

معرفي رايحه زنانه لانكوم دسته la vie est belleمشاهده


جيجي حديد
اين سوپر جور آمريكايي كه براي برندهاي اكثري عمل نموده است، بو Velvet Orchid  از مارك Tom Ford را دوستداشتني‌ترين انتخابش مي‌نامد. به گفته او وي جاي‌جاي مي خواهد برود، از پاراگراف ضيافت‌هاي شبانه، از اين بو به كار گيري ميكند.

 

كندال جنر
كندال ولي مغاير خواهرش كايلي به عطرها عشق و علاقه مند ميباشد و او‌لين انتخابش Modern Muse Le Rouge ميباشد. آفرينندهٔ اين رايحه داعيه مينمايد كه‌اين بو براي خانوم هاي بروز، شجاع و پرهيجان كه قصد زير تأثير قرار دادن اطرافيانشان را دارا‌هستند، ايجاد شده است.

 

كيتي پري
اين خواننده كه به اجراها و استايل محركش پر اسم و رسم ميباشد، اعتراف نموده است كه بو محبوبش Angel fragrance by Thierry Mugler ميباشد. به عقيده كيتي اين بو بخاطر بوي خلاقانه و مفرحش از باقي عطرها يگانه‌خيس ميباشد.

 

بريتني اسپيرز
بريتني كه خويش صاحب و مالك يك كدام از شايسته ترين خط توليدهاي بو امروز ميباشد، از چه عطري استعمال مينمايد؟ عطرٔ D&G’s Feminine اولي تعيين اوست. عطري كه بو‌اي گيرا دارااست و تلفيقي از بوي گليسيس، گل ياسمن، وانيل و ترمه ميباشد.

 

ولي واتسون
ستاره فيلم‌هاي هري پاتر، از رايحه Be Delicious به كارگيري مينمايد. اين رايحه تماماً متناسب با ولي ميباشد. اين رايحه تلفيقي از بو گل مگوت سپيد، گل رز، بنفشه، خيار، و حتي كمي گريپ فروت ميباشد

 

سلنا گومز
عطري كه به طور كاملً متناسب وجههٔ سلنا ميباشد و وي از آن به كارگيري مي كند، Daisy Eau So Fresh اسم دارااست؛ كه دارنده بويي شگفت انگيز ميباشد. اين بو دربرگيرنده عطر گريپ فروت، بنفشه، گلابي، سدر، تمشك و حتي برخي از شكوفه‌هاي سيب ميباشد.

اين مقاله در بخش تحريريه وبسايت ايرانوس جمع آوري گرديده و به كار گيري از آن براي هدف ها غير تجاري و با قيد اسم منشا بلامانع ميباشد.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 14
+ نوشته شده: 1398/12/17 ساعت: ۱۰ توسط:ordme02 :

چه طور رايحه دلخواه خويش را تعيين كنيم ؟

عطر زنانه خوشبو
چه طور رايحه دلخواه خويش را تعيين كنيم ؟
گزينش بو يكي فردي ترين و ذوق اي ترين تعيين ها مي‌باشد.سفارش اينجانب به شما اين ا ست كه صرفا به شم و ذائقه خويش اعتنا نشان دهيد،چراكه بو شما نشان دهنده ي استيل و ذوق و سليقه ي شماست.اكثر زمان ها رايحه شما در برگيرنده ي زواياي پنهان و پيچيده ي روح، شخصيت و منظور هاي شماست،پس در گزينش آن اعتنا متعددي صرف فرمائيد تا در گير تناقض نشويد.
• پيشين از خريد بو دلخواه،اشانتيون آن را از فروشنده بخواهيد و براي چندين روز آن را آزمون فرماييد.چراكه پوست هر فرد رايحه و ترشح شيميايي اختصاصي به خويش را داراست و بوي يك بو روي پوست اشخاص متعدد،بو ي متفاوتي را ساخت ميكند.
• براي آزمون بوي يك رايحه،هيچ وقت شيشه آن را مستقيمأ رايحه نكنيد.چراكه تنها بوي الكل و پيش بو ي آن به مشام مي‌رسد.مدام رايحه را روي پوست آزمون كرده و بعداز حدود ۱۰ الي ۱۵ دقيقه استارت به باز نگري آن نمائيد.براي اطمينان از انتخابتان بهتر ميباشد كه مسافتي را گام بزنيد تا گوشه و كنار تاثير خويش را بر بوي بو بگذارد و بارها آن نقطه را عطر نمائيد.
• هرگز اضافه از سه رايحه را متواتر آزمون نكنيد.چراكه غدد بويايي شما مبتلا غلط ميشوند.
• در صورتي‌كه شما از قبيل اشخاصي مي‌باشيد كه علاقمند به گردآوري بو و ادكلن مي باشند؛حتمأ عطرهاي خويش را از ميان گونه هاي متعدد تعيين فرماييد.مثلا:عطرهاي خنك،گرم،مطلوب روز و مطلوب شب.چراكه ذائقه ي شما سازه بر فصل،شرايط،آب و هوا و….عوض مي شود.
• سه معاند اصلي بو؛نوروفروغ،دماي بالا و رطوبت ميباشند.پس بو خويش را در صورتيكه به مقدار معدود به كارگيري ميكنيد،در باكس ي اصلي و به دور از گرما و رطوبت(به خصوص خزينه ودستشويي) نگه داريد.
چرا بعضا از بوها نسبت به ساير ماندگاري بيشتري دارا هستند؟
كساني كه پوستي چرب دارا‌هستند معمولا بوي عطرشان نسبت به كساني كه پوست كم آب دارا‌هستند، ماندگاري بيشتري دارااست. چون پوست چرب به صورت طبيعي مرطوب ميباشد و رطوبت منجر محافظت و ماندگاري بوي بو ميشود.
چه كنيم تا بوي عطرمان طولاني تر بماند؟


همان طور كه گفته شد ماندگاري بوي بو بسته به كم آب يا اين كه چرب بودن پوست، در اشخاص متفاوت مختلف ميباشد. در چهره قابليت در زمان روز، استعمال از رايحه خويش را تجديد نماييد. متخصصين ايجاد توليدات بهداشتي پيشنهاد ميكنند كه بو را به پشت گوش ها و گردن خويش بزنيد و مقدار يه خرده را هم بر روي پوست بدنتان به كارگيري نمائيد. با اين فعاليت بوي بو شما پخش ميشود و سريع از در ميان نمي رود. يك اسپري كوچك روي موها سبب ساز مي‌گردد بوي رايحه شما در تمام روز باقي بماند.
چرا همگي عطرها الكل دارا‌هستند؟

چون الكل سبب ساز ميگردد رايحه روي پوستتان نمانده و از پوست شما متصاعد شود. سواي وجود الكل در رايحه، شما فقط كسي خواهيد بود كه متوجه ميشويد بو زده ايد.
فرق في مابين لوسيون و ژل After Shave چه چيزي است؟
لوسيون After Shave پوست را مي سوزاند و به مسدود شدن منافذ پوست پس از تصحيح رخ ياري ميكند ولي ژل After Shave فقط خنك كننده و مسكن پوست فيس ميباشد.
ژل خزينه چه ميباشد ؟
ژل گرمابه در واقع به عبارتي صابون خانگي ميباشد كه هم براي به كار گيري خانم ها و هم آقايان ساخته ميگردد، به نيكي كف مي نمايد و بوي مطبوعي روي پوست شما باقي مي‌گذارد.
چه كنيم كه عطرمان ديرتر فاسد شود ؟
 
شيشه رايحه را در محل كم آب، خنك و بدور از پنجره و نوروفروغ خورشيد نگه داريد؛ چون نوروروشنايي خورشيد سبب ساز بروز اختلالاتي در مواد تشكيل دهنده بو گرديده و آن را از دربين ميبرد. در كل براي اينكه شيشه بو قدمت بيشتري داشته باشد، سفارش مي شود آن را مدام باطن باكس اش نگه داري فرماييد.
تفاوت عطرهاي مردانه و زنانه چه مي‌باشد؟
عطرهاي مردانه در مدل عطر با عطرهاي زنانه تفاوت دارا هستند ضمن اينكه معمولا از غلظت اسانس و در فيض شدت بو كمتري برخوردارند. به همين ادله گهگاه عطرفروشي ها از شما ميخواهند براي عطرهاي مردانه كلمه ادوكلن را به فعاليت ببريد!
حداكثر تعدادي بو را مي قدرت پشت سرهم استشمام كرد؟

براي پرهيز از خستگي شامه توصيه ميشود حداكثر سه رايحه را متوالي آزمون فرمائيد
چون در غير اين چهره شامه خسته و اشباع مي شود و عملا اقتدار تشخيص روايح متعدد را از دست خواهد اعطا كرد. براي برطرف كردن خستگي شامه مي شود به هواي آزاد رفته و يك‌سري نفس عميق كشيد. رويكرد ديگر استشمام بدون واسطه قهوه ميباشد.
 


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 9
+ نوشته شده: 1398/12/15 ساعت: ۰۵ توسط:ordme02 :