مرجع رسمي مقالات عطر و ادكلن

عطري چوبي و گلي-ميوه‌اي

عطر زنانه خوشبو

 

شاهكاري ديگر از شركت داراي شهرت و دوستداشتني «شنل»؛ عطري چوبي و گلي-ميوه‌اي با عطر‌اي شيك، يگانه، امروزي، اسرارآميز، شرقي، برنا‌پسند و فرانسوي به‌معناي حقيقي كلمه و واژه كه اغراق وجود ندارد در صورتي بگوييم عصاره‌اي ميباشد به يادماندني و رؤيايي از تمام بوهاي خوشي كه در تمام قدمت به مشام‌تان رسيده ميباشد. «كوكو‌ شنل» كه پس از مرگ بانو «شنل» اول عطري بود كه پباده سازي شد و به بازار آمد با عطر‌ي خوش شكوفه‌هاي پرتقال، ترنج و پرتقال ماندارين ابتدا ميگردد و اندكي سپس بوي خوش گل‌هاي سواحل مديترانه با عطر‌ي مست‌كننده‌ي يلانگ يلانگ، گل رز، گل ياس تركي و گياه ميموزا در هوا متفرق مي‌گردد تا اينكه عطر‌ي وانيل، نعناع هندي، مشك، خس‌خس، صمغ اوپوپوناكس و دانه‌ي لوبيا تونكا به‌نحو اسرارآميزي هوش از سرتان بپراند. «كايرا نايتلي» يكي مشهورترين فيس‌هاي تبليغاتي اين بو زنانه‌ي لاكچري و به ياد ماندني ميباشد.

 

۴. Cacharel Anaïs Anaïs؛ قانوني و يه خرده هم دورازشوخي

 

 

در حالتي كه به عطرهاي كلاسيك و خير‌چندان شيرين عشق و علاقه‌مند مي‌باشيد توصيه ما به شما بو فرانسوي و گلي «كاچارل انيس انيس» ميباشد. بو با عطر‌ي خوش و سبز و ولي مقداري تلخ گل‌هاي سوسن و سنبل به‌علاوه‌ي مركباتي زيرا ترنج، اسطوخدوس، شكوفه‌هاي پرتقال، پيچ امين‌الدوله، ليمو و انگور سياه شمارا غافلگير مي كند. ولي اين تلخي با شما نمي‌ماند و به‌مرور با ورود بو‌هاي گلي مثل گل ياس، ميخك صد‌لبريز، گل مريم، يلانگ يلانگ، گل رز و زنبق روي شيرين‌ترش را به شما نشان ميدهد تا اينكه آخر و عاقبت بو‌هاي چوبي با رايحه چوب درخت سدر، خس‌خس، چوب كفش تابستاني به علاوه چرم، كهربا، نعناع هندي، مشك، خزه بلوط و بخور محيط را بدون شوخي‌خيس ميكند و درحال حاضر و هواي قانوني‌تري به بو «كاچارل انيس انيس» مي بخشد.

اردمي

در‌پي بخوانيد: راهنماي تعيين عينك مطلوب با دقت به فرم فيس و رنگ پوست‌

۵. Kenzo Parfums Flower by Kenzo؛ شاهكار شرقي

 

 

يك شاهكار شرقي زنانه‌ي بهاري با عطر‌اي شيرين، گرم و گلي-ميوه‌اي با بوي چيره گل‌هاي رز و بنفشه و وانيل كه در سال ۲۰۰۰ به بازار آمد و از به عبارتي نخست در فهرست محبوبترين‌ها قرار گرفت. رايحه «Kenzo Parfums Flower by Kenzo» فرآورده منزل‌ي مد ژاپني «كنزو» با عطر‌ي نخستين‌ي توت سياه، گل رز، زالزالك و پرتقال ماندارين ابتدا ميگردد و اندكي آنگاه پاي گل ياس، گل رز و گل بنفشه به در ميان مي آيد. عطر‌ي شالوده و به ياد ماندني رايحه بوي شرقي مُترديد، بخور و وانيل ميباشد. پباده سازي بي آلايش، شيك و خوش‌دست شيشه‌ي اين بو ازجمله نقاط قوت آن دربين شش رايحه دوست داستني فرانسوي زنانه به حساب مي آيد.

 

۶. Yves Saint Laurent Opium؛ براي خانم‌هاي شيك و مد روز

 

 

به عقيده‌ي كارشناسان مد در‌صورتي‌كه صاحب و مالك يكي‌از اكسسوري‌هاي مارك لاكچري «ايو سن لورن» باشيد بدين معنا ميباشد كه شما خانمي مد روز و به‌عهد و پيمان پر اسم و رسم «فشن» ميباشيد و در فيض به احتمال زياد بو «Opium» هم يكي اكسسوري‌هاي روي ميز آرايش و پيرايش‌تان ميباشد. ورژن‌ي نو «Yves Saint Laurent Opium» كه در سال ۱۹۹۷ به بازار آمد از روي ورژن‌ي كهن رايحه وابسته به سال ۱۹۷۷ پباده سازي شده‌است. عطري كلاسيك و در عين‌حالا شيك و مدام مد روز با عطر‌اي گرم و تند شرقي مطلوب شب‌هاي سرد فصل‌پاييز و فصل زمستان. «Opium» با عطر‌ي نخستين

ترنج، سوسن و پرتقال ماندارين مقدمه ميگردد و در‌پي عطر‌ي گل‌هاي ياس و ميخك و «صمغ‌ مر» مشام‌تان را نازونوازش مينمايد. ولي آنچه به‌اين رايحه هم اكنون و هوايي كلاسيك و در عين‌حالا فريبنده و امروزي مي بخشد بوي خوش كهربا، وانيل، نعناع هندي و اوپوپوناكس ميباشد.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۷ فروردين ۱۳۹۹ساعت: ۰۶:۳۸:۰۲ توسط:حامد موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :