مرجع رسمي مقالات عطر و ادكلن

بو را كجا حفظ كنيم؟

عطر زنانه خوشبو

 

بو را كجا حفظ كنيم؟

اين هم سوال خير ميباشد! مراقبت رايحه هم مثل هر گونه اثاثيه آرايشي و بهداشتي اهميت متعددي دارااست. به اين دليل كه شما با يك وسيله شيميايي راز و فعاليت داريد و نوروروشنايي و رطوبت و گرما و سوزوسرما مي تواند بر خواص ان اثر بگذارد. مدام از سفت شدن درب ادكلن مطمئن گرديد.

 

هيچ وقت شيشه ادكلن ها را روبروي فروغ و روشنايي آفتاب قرار ندهيد.

همواره ادكلن هايي با شيشه هاي تيره و مات را به جاي شيشه هاي واضح گزينش نمائيد.

كدام عطر ها به يادماندني ترند؟

برخي از ايجاد كنندگان ادكلن ، كارايي مينمايند تا با به كار گيري از مشك و عنبر، ماندگاري رايحه بو خويش را ارتقا دهند. معمولا معيار ماندگاري پرفيوم ها و ادو پرفيوم ها به همين خيال و خاطر اضافه از ديگر ادكلن ها بوده و درصورتي كه واحد سنجش ماندگاري بو براي شما اهميت دارااست، سراغ اين دو نوع برويد.

 

به چه شكل بو بزنيم؟!

آري! بو زدن هم آداب يگانه خويش را دارااست. چرا‌كه شما هيچ زمان ادكلن را روي كفش خويش يا اين كه كلاه و حتي روي جوراب و كمربند خويش نمي زنيد. چنانچه مي خواهيد ماندگاري ادكلن  شما زياد شود و تر و تميز ناچار به به كار گيري از ان و كاهش حجم ان نشويد به پيشنهاد هاي ذيل اعتنا نماييد:‌

 

بهتر ميباشد ادكلن را روي بخش هاي نبض دار تن اسپري فرماييد.

در اسپري كردن بو روي پوست، مسافت را خيلي نزديك قرار ندهيد!

در صورتي‌كه ادكلن را از مسافت نزديك اسپري فرماييد، رايحه در يك نقطه انباشته شده و احتمال اينكه بوي تلخي ارتقاء پيدا فرماييد زياد مي گردد!

۳ نصيب تن:‌مچ- آرنج و گردن جاهايي ميباشند كه بهتر ميباشد بو را اسپري نماييد.

همواره ادكلن را در مسافت ۱۰ تا ۱۵ سانتيمتري از تن اسپري نماييد و به آرامي اسپري فرمائيد.

مخلوط اسپري روي مچ دست و گردن يا اين كه حتي روي بخشي از جامه كه يك سري لايه روي هم قرار ميگيرد، پروژه عالي ادكلن زدن با پخش بوي بالا شمارا كامل شدن ميكند!

بعضي سفارش ميشود كه در حالتي‌كه مي خواهيد تمامي قسمت هاي خرقه، معطر شود، ادكلن را در هوا اسپري كرده و يك سري ثانيه پايين محل اسپري قرار بگيرد تا بو روي همگي تن شما اصطلاحا بشيند!

براي اينكه مدام احساس نيكي از ادكلن زدن مارك متبوع داشته باشيد، حتي المقدور از ست رايحه استعمال نماييد كه ژل شستشو نيز در چنگ شما قرار مي‌دهد. در استحمام، شستن تن از پا به بالا سبب ساز ميشود تا بو لوسيون به سمت بالا رفته و خيلي خوب روي تن شما بنشيند.

روانشناسي بو را بدون شوخي نگيريد!

خيلي ها فكر‌مي‌كنند كه در حالتي‌كه شخصي عطري با بو تلخ را اسپري نموده است، از نگاه سايكولوژي، تغيير و تحول پذير نيستند و محافظه كارند! يا اين كه وحشيانه و غير احساسي مي باشند! يا اين كه در حالتي‌كه شخصي عطرهاي تيز و تند را به كار گيري ميكند، بي ترديد اعتماد‌به‌نفس  بالا داشته و خوداتكايي زياد از خصايص او به شمار مي رود! يا اين كه در‌حالتي كه شخصي مدام عطرهايي با بو شيرين و گرم را گزينش مي‌نمايد، خوش مشرب و فعال و فداكار و متولد ماه مهر و . . .  مي باشد!

 

در واقع اين ويژگي ها، پارمترهاي تاييد گرديده علمي وجود ندارد و بيشتراز انكه مستندات آكادميك باشد، داستان هاي محاوره اي روزانه اشخاص ميباشد و شالوده علمي ندارد. به اين ترتيب هيچ زمان مبتني بر بو و مارك رايحه ، به قضاوت بقيه افراد نپردازيم.

 

 

 

( عطري از مارك بريتني اسپيرز: BRITNEY SPEARS THE NICE REMIX)

 


برچسب: عطر زنانه خوشبو،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ فروردين ۱۳۹۹ساعت: ۰۷:۳۴:۲۸ توسط:حامد موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :