مرجع رسمي مقالات عطر و ادكلن

چه گونه عطرهايي مي توانيم بسازيم؟

چه گونه عطرهايي مي توانيم بسازيم؟

عطر زنانه خوشبو

بسته به ذوق و سليقه‌تان مي توانيد عطرهاي مختلفي بسازيد اما در صورتي هنوز مردد ميباشيد به بو موردعلاقه دائمي‌تان مراجعه كنيد. شما مي توانيد عطرهايي با بو گياهي، رايحه گل رز و بو وانيل و نعنا بسازيد. ديدني ميباشد بدانيد كه حتي ميتوانيد با صابون خانگي هم براي خودتان بو بسازيد. ديدني ميباشد كه بدانيد عطرها به چهار خانواده گلي، شرقي، نو و چوبي تقسيم ميشود. آشنايي شما از اين بو‌ها منجر مي‌گردد كه بتوانيد با عطري با هارموني بهتر تنظيم فرماييد. براي مثال شما براي ايجاد عطري با بو جديد و خنك مي بايست مركبات، عطر‌هاي سبز و آب را با هم تركيب نماييد. براي ايجاد عطري با عطر گل؛ تركيبي از عطر گل‌ها، گل‌هاي ملايم و گل‌هاي شرقي هارموني بسيار نيكي به شما ميدهد.

 

اضافه بخوانيد: ۱۵ نكته براي ماندگاري اضافه بو روي جامه

 

 

توليد رايحه مخصوص‌تان را ابتدا فرمائيد

 

گذشته از هر چيز نام عطر‌ها و ترتيب مخلوط هرمورد را با هم روي برگه بنويسيد. اكنون ۲۵ قطره از روغن بو را باطن شيشه متبوع بريزيد. بعد از آن يكي بو‌ها را به آن طولاني تر فرمائيد و شيشه را خوب جنبش دهيد. در شرايطي‌كه هنوز در تعيين بو مردد مي باشيد، الكل را در شيشه‌هاي كوچك بريزيد و با عطر‌هاي متفاوت تركيب نماييد، هر شيشه را عطر نماييد و مشاهده كنيد كه از عطر كدام يك خوشتان مي آيد. حالا طبق دستوري كه در ابتدا گفتيم بو‌ها را از نت اساس به بالا ادغام نمائيد. آن گاه عطرتان را به بازه ۴۸ ساعت در يك مكان بدون نور و خنك قرار دهيد تا جا بيفتد، بعضا از عطر‌ها به يك ماه عصر نياز دارا‌هستند. اينكار سبب ساز مي گردد كه بو‌هاي متعدد بهتر با هم مخلوط گرديده و ماندگاري عطرتان بالا برود. پس از طي شدن دوره متبوع چنانچه از عطر عطرتان راضي نبوديد، كاستي‌هاي آن را برطرف فرمائيد و بو‌هايي به آن بيشتر فرمائيد.

 

در مرحله انتها به عطرتان دو قاشق آب مقطر يا اين كه آب معدني بيش تر فرمائيد. در صورتيكه مي خواهيد رايحه اسپري‌اي بسازيد، معيار آب را اضافه فرمائيد. فوت انتها كوزه گري هم افزودن پنج قطره گليسيرين به عطرتان ميباشد تا عطرتان ماندگاري بيشتري پيدا نمايد. هم اكنون عطرتان را در شيشه متبوع بريزيد و به كارگيري فرمائيد. در شرايطي‌كه ميخواهيد از شيشه عطرهاي ديرين بيشتر فرمائيد قطعا آنها را استريل فرمائيد و در حالتي‌كه از شيشه‌هاي پر‌نور استعمال مي كنيد، به دور آن را ورقه بپيچيد.


برچسب: عطر زنانه خوشبو،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۶:۳۸:۰۸ توسط:حامد موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :