مرجع رسمي مقالات عطر و ادكلن

رايحه نيز در تشابه با نت‌هاي موسيقي

عطر زنانه خوشبو
رايحه نيز در تشابه با نت‌هاي موسيقي به داشتن سه مجموعه از نت‌هاي متفاوت تعريف مي شود كه يك عطر هماهنگ را بوجود مياورند. اين نت‌ها به مرور عصر آشكار مي شوند، او‌لين بويي كه از رايحه به مشام ميرسد مرتبط با نت بالايي ميباشد. در ادامه آن نت مياني شم مي‌گردد و در پاياني مرحله نت مبنا خويش را بتدريج آشكار مي نمايد. اين نتها با اعتنا و با اعتنا بي نقص به پروسه تبخير بو به وجود ميايند.در فعاليت گرماي تن باعث مي‌گردد تا حلال به‌سرعت تبخير گرديده و بو بر روي پوست باقي بماند و بعد از آن بتدريج طي چند ساعت تبخير گردد.

1- نت هاي بالاييTop Notes : عطر اي كه پس ازچند دقيقه از استفاده رايحه شم گردد. نت هاي  نخستين دربرگيرنده مولكولهاي سبكي مي‌باشند كه بسرعت تبخير ميگردند و شم نخستين از بوي بو را بوجود مي‌آورند. به همين خيال و خاطر در فروش بو تاثير به سزايي دارااست.

2- نت هاي مياني Middle Notes : عطر ثانوي بو زمانيكه نت هاي اول  از در بين مي رود آشكار ميگردد. بو مياني بدنه اصلي بو را تشكيل مي‌دهد و تحت عنوان ملايم كننده بوي تند نخستين به عمل مي رود و اين مرحله چيزي حدود 10 دقيقه تا 1 ساعت پس از استفاده بو حس ميگردد.

3- نت هاي مبنا Base Notes : عطر بو را هنگامي كه عطر نخستين و ثانوي از در ميان مي رود مشتمل بر مي‌شود. تركيبات اين تيم معمولا اثبات كننده مي‌باشند. بو اين مرحله تا 30 دقيقه بعداز به كار گيري رايحه شم نخواهد شد.


برچسب: عطر زنانه خوشبو،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ساعت: ۰۷:۱۲:۳۳ توسط:حامد موضوع:

شايسته ترين ادكلن هاي مردانه و زنانهمشاهده

عطرهاي شرقي و عطر هاي آن كدامندمشاهده
زيبايي هاي زنانه در عطرهاي زنانه ۲۰۱۷
اين بو زنانه شم بسيار جديد و سبكي دارااست. تركيبي از بوي گريپ فروت و نارنگي ماندارين و اما ترنج اولي عطر هايي ميباشد كه فورا پس از اسپري كردن ادكلن آن را احساس خواهيد كرد. آنگاه رايحه فريزيا، گل رز و ياسمن در‌پي از رويكرد مي رسند و در غايت بو مشك كامل شدن‌كننده‌ي اين قطعه موسيقي هفت نوته خواهد شد.
 
طهارت شگفت انگيز
به جثارت ميتوان اظهار كرد كليه چيز درين بو كه از منحصربه‌فرد ترين عطرهاي زنانه ۲۰۱۷ ميباشد شگفت انگيز ميباشد . از ادغام هفت عطر ي آن تا اسم نسبتاًً عجيبش. ولي اين عطري ميباشد كه يك بانو قادر است آن را در هر جا و هرروزي به كارگيري نمايد چرا‌كه حسي كه از آن در بيني توليد ميشود، استشمام يك بو زنانه فوق العاده با شم تميزي و عصمت ميباشد.
 
رايحه زنانه كارتير Cartier Baiser Vole
 
شايد در هيچ كجاي ديگري به غير از داخل اين شيشه Cartier نتوانيد مخلوط بوي گلبرگ، كاسبرگ، غنچه و بقيه بخش‌هاي ديگر گل را يكجا شم نماييد. Cartier كارايي نموده است تمامي چيز گل ليليوم ، از گلبرگ ها تا ساقه و پسته آن را در‌اين بو كه از منحصربه‌فرد ترين عطرهاي سال ۲۰۱۷ ميباشد يكجا بگنجاند. البته اين يك بو عادي دربردارنده ليليوم وجود ندارد. بلكه يك عصاره ي اعجاب انگيز ميباشد.
 
آنچه Cartier  ارائه مي دهد
كارتيير يك شركت غالب ميباشد كه همواره به ارائه ي توليدات باكيفيت معروف بوده ميباشد. اين رايحه زنانه نيز يك عطر ي عالي ، كيفيت خوب و به يادماندني دارااست.
 
شايسته ترين ادكلن هاي مردانه و زنانهمشاهده
اين ادكلن نوعي يگانه و پودري صورت داراست كه ولي ابداً سنگين وجود ندارد. شركت كارتيير اساساً عطرهاي خويش را براي زنان بالغ ساخت مي نمايد ولي اين رايحه كه از منحصر ترين عطرهاي زنانه ۲۰۱۷ ميباشد احساس و حالي برنا‌خيس و شاداب‌خيس داراست و به غير از گل ليليوم تركيبي از عطر ي مركبات نيز در آن احساس مي گردد.
 
در يك حيث سنجي به وسيله شركت كارتيير آقايان نيز خويش را به بو گل ليليوم عشق‌مند نشان داده  و آن را عطر اي الهام بخش و دوست داشتي ميدانند. جذاب ميباشد بدانيد اكثري از آنها منظور اند كه‌اين بو به ادكلن‌هاي مردانه نيز طولاني تر شود.

برچسب: عطر زنانه خوشبو،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ساعت: ۰۶:۵۹:۴۵ توسط:حامد موضوع:

خريد بو يكي‌از مسايلي ميباشد كه بايستي به آن دقت متعددي داشته باشيد

عطر زنانه خوشبو
خريد بو يكي‌از مسايلي ميباشد كه بايستي به آن دقت متعددي داشته باشيد به خصوص در فصل هاي منحصر به فرد. به زودي وارد فصل‌تابستان ميشويم و گرمي هوا روز آپديت بيش تر مي‌گردد،در سود تن براي خنك شدن آغاز به عرق كردن مي‌نمايد و تن بوي عرق مي‌گيرد.اينجاست كه يك بو خوب مطلوب فصل تابستان مي تواند به ما ياري دهد خير فقط بوي عرق را از در بين ببريم بلكه بوي خير و خوبي نيز داشته باشيم.

تاحالا توجه نموده ايد كه در روزهاي گرم يك دوش خنك چقدر مي تواند حالتان را جا بياورد؟كه به كار گيري از عطرهاي خنك و ترش همين احساس را در تابستان به شما انتقال خواهد بخشيد.

دوستان خوب دقت داشته باشند كه با عطر هاي دريايي، مركباتي و ميوه اي كه مبنا عطرهاي تابستاني را تشكيل مي‌دهند اعجاز نميتوان كرد و نميتوان عطرهاي يگانه، منحصربفرد و بسيار متعدد و نامتعارف كردار كرد. پس لطفا اين تصور نادرست را از ذهن خويش به دور سازيد و تلاش نماييد بدنبال بو اي خوشبو و دوست داشتني كه از آن لذت ميبريد باشيد.

رايحه هاي تابستاني مي بايست چه بو اي داشته باشند؟
وقتي كه هوا گرم مي‌گردد جنبش مولكول هاي هوا سريع خيس مي‌شود و به همين عامل ميباشد كه در فصل تابستان بوي رايحه ها اضافه پخش مي‌گردد و شما هنگامي كه از عطري به كار گيري مي‌كنيد بوي اين رايحه در هوا پخش مي‌گردد و همگي اين عطر را حس مي‌كنند. به همين عامل ميباشد كه شما بوي رايحه ها را در فصل‌تابستان طولاني تر از فصل هاي ديگر حس مي‌كنيد.

اردمي

خب حالا براي فصل‌تابستان چه عطر اي مطلوب اشخاص ميباشد؟ بو هاي خنك شايسته ترين آيتم براي فصل‌تابستان ميباشند، به كار گيري از بو هاي گرم منجر مي‌شود كه شما بيش تر از گرماي هوا حس گرمي نماييد، به همين عامل بايستي از بو هاي خنك در فصل گرم سال به كار گرفت كه يه خرده اين بو ها گرمي هوا را براي ما كمتر كنند. به كار گيري از بو هايي كه در ساختشان از دارچين مصرف شده به هيچ عنوانً مطلوب وجود ندارد، زيرا دارچين بويي بسيار گرم و تند دارااست كه مطلوب فصل‌تابستان وجود ندارد.

چطور يك بو تابستاني خنك و خوشبو گزينش كنيم؟
رايحه زنانه و مردانه فرقي ندارد،در وهله ي در آغاز يادتان باشد رنگ شيشه و رايحه به طور اتفاقي تعيين و پباده سازي نمي‌شود.طبق لحاظ كارشناسان بو،در اكثر اوقات مورد ها عطرهايي كه با رنگ هاي سبز،زردرنگ،صورتي و آبي‌رنگ و همينطور عطرهايي با عطر ي خنك و بشاش و جديد مطلوب فصل‌تابستان ميباشند.در واقعيت ترفند گزينش بو مطلوب فصل تابستان تعيين عطرهايي با بوي خنك و سرد ميباشد.

رايحه هايي با عطر نعناع هندي، چوب درخت صدر، شكوفه ليمو،پرتقال و نارنگي ماندارين، چوب تر و نارنج،خيار دريا و اقيانوس و مجموعاَ عطرهاي موسوم به گلي ميوه اي شايسته ترين گزينش ها براي رايحه هاي تابستاني محسوب مي گردند.

عطر هاي تابستاني با شما نمي مانند
در اصل عطرهاي شيرين به ياد ماندني خيس بوده و سردي هوا به ماندگاريشان ياري مي‌كند و اين صحيح برخلاف اتفاقي ميباشد كه در روزهاي گرم فصل تابستان چشم به راه بو هاي خنك ميباشد. گرماي هوا ب پخش اضافه بو امداد ميكند و همين منجر مي‌گردد اثر بو در روزهاي گرم خيلي زود كمرنگ شود. عرق كردن زياد در فصل‌تابستان هم بعث مي‌گردد تا فد مصرف كننده نياز بيشتري به استعمال از بو و ادكلن پيدا نمايد. زيرا بو دلنشين انتخابي شخص بخاطر عرق خيلي زياد زود اثرش را از دست مي‌دهد.

باري اينكه در روزهاي گرم فصل تابستان نميتوانيد انتظار داشته باشيد عطر دلنشين دلخواهتن تمام روز با شما بماند البه اين بو در به عبارتي عصر كوتاه همبه قدر كافي پخش ميشود. براي ماندگازر خيس شدن عطرهاي خنك فصل‌تابستان چنر راه‌حل برايتان توصيه ميدهيم

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ساعت: ۰۷:۰۵:۱۷ توسط:حامد موضوع:

عطرهاي سرد و ترش

عطر زنانه خوشبو
دنياي عطرها دنياي پيچيده و بزرگي ميباشد. عطر‌هاي متفاوت و بخش اعظمي در ايجاد بو به‌عمل مي‌رود. در دنياي مد، بو و ادكلن هم مانند جامه، كفش، كلاه و … سال به سال، جديد مي گردد البته هر عطري براي هر سن و هر موقعيتي مطلوب وجود ندارد.

 
 
براي گزينش صحيح يك بو پي بردن بعضا از خصوصيت‌هاي عطرها ياري متعددي به شما خواهد كرد.

عطرهاي تلخ، شيرين و گرم

در ايجاد عطرهاي تلخ معمولا از اسانس‌هايي مانند ريشه درختان و چاشني‌هاي تند شرقي استعمال مي نمايند. عطرهاي شيرين و گرم هم عطرهايي مي‌باشند كه از عطر و مزه شكلات و ميوه‌هاي تابستاني برخوردارند.

از عطرهايي مانند بولگاري، اسكادا و ايريا كه بو سنگيني دارا هستند، ترجيحا در محافل قانوني استعمال نمائيد. مدام بهتر ميباشد كه در مكان‌هاي قانوني از عطر‌هاي تلخ، گرم، شيرين و تند مصرف شود.

 تعيين بو مطلوب، بالاتر از گزينش مارك ميباشد

 
 عطرهاي سرد و ترش

بو سرد به عطري مي گويند كه شم خنكي و طراوت را القا ‌نمايد. استشمام اين عطرها معمولا سبب ميشود كه مزهِ ميوه‌هايي مانند خيار و هندوانه را به خيال بياوريم.

رايحه ترش به عطري ميگويند كه مزه مركبات را به خيال بياورد. عطرهاي ترش نيز القا كننده احساس تازگي و شادماني‌اند.

از عطرهايي مانند مادام روشاز، گپ، هوگو و آزارو ترجيحا در محافل صميمانه و صميمي به كارگيري نمائيد. مدام بهتر ميباشد كه در محافل صميمانه و صميمي، از عطرهاي سرد و ترش مصرف شود.

عطرهاي سرد و ترش سبب متانت روحي و رفع خستگي نيز ميشوند. مثلا، در باشگاه‌هاي ورزشي، هواي درون باشگاه را معمولا با بو‌هاي سرد و ترش مطبوع ميكنند. عطرهايي با مزه گل‌هاي وحشي ميتوانند شم صميميت بيشتري به دور و بر القا نمايند.

   
گزينش بو مبتني بر فصل سال

عطرهاي مطلوب هواي گرم

عطرهايي كه بهتر ميباشد در روزهاي گرم و آفتابي به كار گيري ‌شوند، با عطرهايي كه مطلوب روزهاي سرد فصل زمستان‌اند، يكسان نيستند. در روزهاي گرم فصل تابستان براي ماندگاري بوي رايحه مي بايست به دفعات بيشتري از آن استعمال نمائيد. با اين اكانت، بهتر ميباشد كه در فصل گرم از عطري استعمال فرماييد كه ماندگاري بيشتري داشته باشد.

در فصل گرم، به كار گيري از عطر‌هاي خنك و ترش، تلخ و ‌‌‌سرد، جنگلي و‌ وحشي بسيار خوشايند ميباشد. استعمال از عطر هاي خنك و ترش در تابستان، سرماي خوشايندي را به شما و اطرافيانتان منتقل ميكند و درنتيجه از شم گرماي دور و اطراف مي‌كاهد تا به يك احساس تعادل دمايي برسيد.

 
 
عطرهاي مطلوب هواي سرد

ماندگاري عطرها در هواي سرد بيش تر ميباشد. يعني در فصل‌پاييز و فصل زمستان با دقت به دماي ذيل هوا، الكل جانور در بو ديرتر تبخير مي گردد. در فصل‌هاي سرد سال، بهتر ميباشد از عطر‌هاي سنگين مانند عطرهاي شيرين، تند و تلخ استعمال فرماييد.

 

 
 
تعيين بو براساس مدل پوست

در شرايطي كه پوست‌تان چرب ميباشد، شادمان باشيد زيرا دوام و ماندگاري عطرها بر روي پوست‌هاي چرب و تيره بيش تر ميباشد. البته رايحه براي پوست‌هاي پر‌نور و كم آب، در حكم يك مرطوب‌كننده ميباشد و دوام متعددي روي اين پوست‌ها ندارد.

در حالتي كه پوست‌تان پر‌نور و كم آب ميباشد و مي خواهيد ماندگاري عطرتان طولاني تر شود، بهتر ميباشد پيش از به كار گيري از رايحه، از لوسيون‌هاي مرطوب كننده سواي رايحه استعمال فرمائيد.

 

از عصر‌هاي قبل، اين يقين همچنان پابرجاست كه رايحه و ادكلن را مي بايست به پوست جلوي گردن و يا اين كه به مچ دست زد. حقيقت اين ميباشد كه زدن بو بر روي محل نبض‌ها منجر متصاعد شدن بو بو گرديده و خوشايند ميباشد، البته پزشكان سفارش مي نمايند به گردنتان بو نزنيد به دليل آن كه اين عمل، احتمال بيماري‌هاي پوستي را در‌اين حوزه‌ ارتقاء ميدهد.


برچسب: عطر زنانه خوشبو،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ساعت: ۰۷:۰۱:۳۲ توسط:حامد موضوع:

رايحه را نماليد صرفا اسپري نماييد

رايحه را نماليد صرفا اسپري نماييد
توده اي از زنان از روي عادت، يه خرده رايحه بر روي مچ‌هاي دست خويش زده و آنگاه آن ها رابه هم مي‌مالند. اينكار نادرست اسـت. چون اصطكاك سبب گرم شدن پوست گرديده ودر فيض باعث بـه ساخت آنزيم‌هايي خواهد شد كـه بوي بو را تغيير‌و تحول خواهند بخشيد.
 
 
اينكار، طولاني تر بو‌هاي نخستين و ثانويه را ذيل تاثير قرار خواهد بخشيد. براي مراقبت يكپارچگي و انسجام بو، بر روي هردو مچ دست، مقداري بو زده و اذن دهيد بو بـه خورد پوست رود. هيچ عمل ديگري انجام ندهيد.
 
 
 
اعتنا بـه فضا
 
دقت داشته باشيد كـه بو نسبت بـه تغييرات محيطي بسيار حساس اسـت. تغييرات دما سبب ساز توليد برخورد‌هاي شيميايي ناخواسته در مواد طبيعي رايحه مي شوند. بعنوان نمونه، در صورتي‌كه عطري با عطر مركبات را در گرمابه بخار بگذاريد، بر تازگي آن تاثير نهاده و مي‌تواند بويي مشابه بـه نعناع هندي را توليد نمايد.
 
 
 
اشعه ماوراء بنفش نيز مي تواند رنگ بو را تغيير‌و تحول دهد، براي مثالً رنگ كهربايي را تبديل بـه رنگ سبز نمايد. شايسته ترين محل براي قرار دادن بو در دماي اتاق «يا اين كه ۷۰ سكو فارن هايت» و باطن باكس خودش اسـت.
 
 
 
به كارگيري از بو در حجم‌ هاي معدود
بـه حافظه داشته باشيد كـه بو‌ها را مي بايست بـه سرعت مصرف فرمائيد. چون اكسيژن كـه معاند طبيعي رايحه اسـت، بـه آرامي مولكول‌هاي رايحه را تجزيه كرده و سبب ساز تغيير‌و تحول در تركيبات آن ميگردد.
 
 
 
طرز به كارگيري از بو
رايحه بر روي پوست كم آب زياد دوام نمي‌آورد. بنابر اين، بهتر اسـت آن رابه هم پا لوسيون تن يا اين كه يك مرطوب كننده سواي رايحه به كار گيري فرمائيد. از بو در نقاطي ازبدن استعمال فرماييد كـه در دسترس هوا مي‌باشند مانند گردن، مچ دست يا اين كه آرنج «در شرايطي‌كه خرقه آستين كوتاه مي پوشيد».
 
 
 
هرچند، در صورتي‌كه در حيطه‌اي با آب و هواي گرم زندگي ميكنيد، بهتر اسـت رايحه را مستقيما بر روي تن خويش نزنيد. عرق و روغن‌هاي طبيعي پوست ميتوانند، ماندگاري رايحه را سريع‌خيس از في مابين ببرند. دراين وضعيت بهتر اسـت رايحه را بر روي موي يا اين كه شال و روسري خويش بزنيد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ساعت: ۰۷:۰۳:۵۹ توسط:حامد موضوع:

گياهان در صنعت عطرسازي


بو و ادكلن‌هايي كه روزمره از آنان به كار گيري ميكنيم همگي تركيباتي دارا هستند. هريك از بو‌هايي به كارگيري ميكنند كه برايمان تا اين حد خوشبو و خوشايند به لحاظ مي رسد. تا به هم اكنون به گياهان در صنعت عطرسازي تامل كرده‌ايد؟ آيا اطلاعاتي دراين باره داريد و ميدانيد كه دقيقا چه گياهاني ميتوانند در مخلوط با هم به يك ادكلن مشهور و خوشبو تبديل شوند؟ بدون شك گياهان معطر خويش تاثير بسزايي بر ادكلن‌ها ميگذارند و آن ها را به يك مارك جهاني تبديل ميكنند. در نوشته‌علمي امروز مي خواهيم در رابطه اين گياهان سخن كرده و آنها را به شما معرفي كنيم. بد وجود ندارد شما هم بدانيد كه چه تركيباتي به شما عطري خوشبو و عالي كادو مي دهد.

گياهان در صنعت عطرسازي
گياهان معطر متعددي در صنعت عطرسازي وجود دارا هستند كه معمولا با امداد متخصصين و اشخاص حرفه اي در حوزه عطرسازي، ادغام گرديده و به يك بوي خوشايند مي‌رسند. شمار اين گياهان زياد ميباشد البته ما در اينجا كارايي ميكنيم شايسته ترين و پركاربردترين آن‌ها‌را سرويس شما معرفي كنيم.

نارنج يا اين كه پرتقال: برخي عطرها تماما بوي مركبات مي دهند و اين معلوم ميباشد كه از اسانس چنين گياهاني در آنان به عمل رفته. نارنج و پرتقال شايسته ترين مركباتي ميباشند كه بوي آنها تند ميباشد و معمولا براي فصول سرد سال جوابگو مي‌باشند.


نارنج و پرتقال در عطرسازي
بلسان: اين گياه از ساقه درخت يا اين كه بوته‌اي گياهي بدست مي آيد كه بوي آن شبيه بو وانيل ميباشد. همگي ما نسبتاً دلداده بو وانيل هستيم و به همين علت آن را در كيم، كيك و دسرهاي خويش نيز به عمل مي بريم. چنين تركيبي در رايحه حقيقتا بوي خير و خوبي بدست ميدهد.


استعمال از گياه معطر بلسان در عطرسازي
ياسمن: از گل ياسمن به وفور در صنعت عطرسازي به كار گيري ميشود. در واقع بيش تر از ۷۰ درصد رايحه امروزه از اين گل به كار گيري مي‌نمايند كه مخصوصا در عطرهاي اروپايي به وفور يافت مي‌گردد. ادكلن‌هايي كه از اين گل در تركيبات خويش استعمال ميكنند، گرانقيمت‌ترين عطرها مي باشند.


ياسمن براي ايجاد بو
گل سرخ: گل سرخ از پاراگراف گياهان در صنعت عطرسازي ميباشد كه مشهور بوده و به وفور در صنعت عطرسازي از آن به كارگيري مي شود. در واقع دارنده يك تاريخچه مشخصي بوده و هر فردي از بو آن شم رضايت و مسرت مي‌نمايد.


ايجاد ادكلن با گل سرخ
ترنج: اين گياه نيز معمولا در عطرهاي زنانه كاربرد داشته و بويي ملايم و دلپذير دارااست كه بعضي بانوان به شدت جذب آن گرديده و دوست دارا‌هستند.


به كارگيري از ترنج براي عطرسازي
ليمو: ليمو نيز يكي‌از ديگر از مركباتي ميباشد كه در صنعت عطرسازي داراي شهرت ميباشد و از آن به كارگيري ميگردد. اين ميوه نيز از گياهان معطر ميباشد كه بويي دلپسند داشته و در عطرسازي به وفور به كارگيري ميگردد.


ليمو در عطرسازي
اسطوخودوس: اين گياه نيز معطر بوده و در صنعت عطرسازي مخصوصا در انگلستان و فرانسه به وفور به كار گيري مي‌گردد. اين جور گياه را در كشورهاي فرنگي معمولا اضافه براي همين صنعت كشت ميكنند و استعمال مي كنند.


اسطوخودوس براي توليد بو
گل مريم: كليه ما با بو دلپذير گل مريم آشناييم. بعيد وجود ندارد كه از اين گل در صنعت عطرسازي نيز استعمال شود. عطري كه گل مريم دارااست روحيه عالي به اشخاص ميبخشد و معمولا بانوان عشق و علاقه شديدي به به كار گيري از عطري با اين عطر دارا هستند.


گل مريم يكي گياهان معطر در عطرسازي
گل بنفشه: در‌حالتي كه گل بنفشه اصل در عطري به عمل رود دارنده عطر‌اي عالي و قيمتي بالاست. البته معمولا از دسته تصنعي آن در صنعت عطرسازي استعمال ميشود.


بنفشه در صنعت عطرسازي
وانيل: همان گونه كه گفتيم وانيل بو دلپذيري داراست كه حتي‌در صنعت عطرسازي نيز تحت عنوان يك كدام از گياهان معطر از آن استعمال ميگردد.

 عطر زنانه خوشبو
وانيل در عطرسازي
زنبق: گل زنبق زردرنگ روغني داراست كه به رنگ رنگ زرد ميباشد. مراحل دريافت كردن اين روغن عصر متعددي ميبرد البته عطري كه از آن بدست مي آيد به شدت خوشبوست. ولي كه ارزش آن نيز گران ميباشد.

اردمي
زنبق در عطرسازي
فصل بهار نارنج: نسبتاً همگي ما با بو بهارنارنج مخصوصا در بهار آشناييم. تامل نكنم كسي باشد كه از اين بو بدش بيايد! اكنون فكر كنيد اين بو در ادكلن شما يافت شود. بعضي عطرها را با همين بو صحيح مي نمايند كه حقيقتا هوا داران منحصر به خويش را داشته 


برچسب: عطر زنانه خوشبو،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۴ فروردين ۱۳۹۹ساعت: ۰۵:۴۷:۱۱ توسط:حامد موضوع:

اساسا بو يا اين كه اصل هستش و يا اين كه فيك

عطر زنانه خوشبو

اساسا بو يا اين كه اصل هستش و يا اين كه فيك و رتبه ۲و ۳ و …. وجود فرنگي نداره.

عطرهاي دست دوم يا اين كه به عبارتي پرشده به طور كامل تقلبي هستن و با اسانسهاي شيميايي غير مجاز مالامال ميشن.

ليليوم تحت عنوان منشا رايحه و ادكلن اصل در كشور ايران شناخته شده‌است و هيچ سيرتكامل صحبتي در ميان ليليوم و شبكه و يا اين كه پيجي چهره نگرفته. ليليوم هيچ نمايندگي ندارد و هرگونه سو به كار گيري از اسم و آوازه ليليوم از روش پليس فتا و مراجع قضايي پيگيري خواهد شد.

جذاب اينجاست كه عطرها ي پربيننده و پرفروش دست دوم ميشن و به فروش نميرسن. به صورت نمونه بلو شنل در اروپا فروش نميره!!! و اين اشخاص استوكش رو ميارن كشور ايران !!! يعني شركت شنل فلجه و اين اشخاص به فروش محصولاتش ياري ميكنن!!! 

به عكسهايي كه از اين شبكه گرفته گرديده نگاه نماييد:

 

رايحه و ادكلن دست دوم = ادكلن تقلبي

 

رايحه و ادكلن دست دوم = رايحه و ادكلن تقلبي

سخن انتها:

به هيچ وجه چيزي به نام رايحه دست دوم وجود نداره.

اين كانالها و صفحه هاي اينستاگرام كه‌اين بو هاي تقلبي رو ميفروشن با زبون چرب و قابل انعطاف خودشون مبادرت به كلاه برداري ميكنن و واژه و كلمه هاي رو ابتكار عمل كردن كه تا به امروز وجود نداشته. ايجاد اين عطرها به‌اين صورته:

شيشه هاي خالي عطرهاي اورجينال به دو رخ گردآوري ميشه:

۱- گردآوري از آشغال ها

۲- اين شيشه ها بوسيله اطلاع رساني هاي خريد به عنوان مثال رو ديوار يا اين كه شيپور گردآوري ميشن. اين شيشه ها رو به بها روستا درصد يا اين كه كمتر ادكلن اصلي خريداري ميكنن و همگي رو يكجا توده ميكنن و آراسته ميكنن. فروش اين عطرها هم معمولا از مسيرهايي ميباشد كه به رنج فابل پيگيري ميباشد

اعتنا نماييد كه‌اين شيشه ها از سرتاسر جهان عده ميشه و تنها يگانه كشور ايران وجود ندارد. باند كلاهبرداري بزرگي پشت اين مورد در دوبي وجود داره. در انبار اينها در حدود صد هزار ادكلن دست دوم در هر عصر وجود داره و به بها حدود ۱۰ درهم تا ۷۰ درهم بسته به بها ادكلن اصلي فروخته ميشه. اين شيشه ها با مشابه ترين اسانس شيميايي مالامال ميشن . ماندگاري بعضي از اين اسانسها به علت شيميايي بودن يكسري برابر ادكلن اصلي ميباشد. اين ادكلنهاي فيك بوسيله قاچاقچيان در تيراژ‌حدود ۵۰۰۰ عدد هر توشه وارد مملكت ميشه و اين كانالها تفاله هاي اين زنجيره پهناور هستن.


برچسب: عطر زنانه خوشبو،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ فروردين ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۱۲:۰۸ توسط:حامد موضوع:

ظواهر شيشه رايحه چه طور مي بايست باشد ؟

دوم عطرهاي اصل غير شركتي : اين عطرها معمولا از نمايندگيهاي اصلي آن سوي مرز خريداري گرديده و به طور مسافري يا اين كه قاچاق وارد مملكت مي گردد و بدليل پرداخت نكردن عارضه ها گمركي و ماليات ارزونتر از عطرهاي شركتي هستن – فقط ايراد اين عطرها اينه كه تشخيص اصل بودن انها براي مصرف كننده بسيار اختلال ميباشد-
٢- ظواهر شيشه رايحه چه طور مي بايست باشد ؟
اكثر عطرهاي تقلبي دارنده شيشه بي كيفيت و كدر و مواجي هستن كه ميشه از اين طرز به تقلبي بودن يك رايحه پي موفقيت – بازم تاكيد مي كنم اكثر عطرهاي تقلبي!!! به دليل آن كه برخي از عطرهاي تقلبي هستن كه شيشه به طور كامل پاك و شبيه اصلي دارن و بايستي به نكات بعدي نيز اعتنا كرد-
٣- عطر رايحه اصل چه‌طور مي بايست باشد؟
مهم‌ترين و پاياني آيتم براي تشخيص يك بو اصل همين عطر بو ميباشد– يعني در حالتي‌كه باكس بو به طور كامل مشابه و شيشه بو تماما پاك و شبيه بود مي بايست در غايت براي اطمينان بدون نقص بو بو متبوع رو آزمايش كرد تا بشه ١٠٠ درصد اعلام كرد كه رايحه اصل است يانه ….
حال چجوري ميشه تشخيص بخشيد؟
تنها افرادي ميتونن از عطر يك رايحه متوجه تقلبي بودن بو بشن كه خودشون رايحه اصل رو تا قبل از اين استعمال كرده و يا اين كه دراين باره درگير به عمل باشن — به اين دليل‌كه عطرهاي تقلبي خيلي مشابه عطر اصلي ايجاد گرديده و تفاوت هاي ظريفي نسبت به بو اصلي دارن كه صرفا مصرف كننده همون بو يا اين كه متخصص بو ميتونه اين رو تشخيص بده
 
معمولا عطرهاي تقلبي ته بوي خير و خوبي نسبت به عطرهاي اصلي رو ندارن و هر چي روي تن يا اين كه خرقه بمونن بد بوتر ميشن چنانچه عطرهاي اصلي هرچي بيش تر بمونن خوشبوتر ميشن — در اكثري از مورد ها ته بوي عطرهاي تقلبي مشابه بوي گلاب يا اين كه الكل ميباشد-
درضمن ياد آوري كنم درباره ي اين مورد ماندگاري بو ابدا ملاك تشخيص نمي‌باشد به دليل آنكه اكثري از عطرهاي تقلبي با استعمال از اسانسها و روغن هاي نا مرغوب و ارزون موجب ارتقا ماندگاري بو ميشن حتي بيش تر از مثال اصلي خويش بو !!!

برچسب: عطر زنانه خوشبو،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ساعت: ۰۷:۲۷:۱۱ توسط:حامد موضوع:

نت‌هاي مبنا رايج

مثال‌ها: ادو پرفيوم زنانه شَنِل كوكو (Chanel Coco)، ادو تويلت زنانه جيوِنچي ياتيس (Givenchy Ysatis) و ادو پرفيوم زنانه سينابار (Estée Lauder Cinnabar).
۸. گياهي
عطر‌هاي گياهي درواقع به عطر‌هاي برگرفته از گياهاني همچون چمن جديد گفته مي شود. عطرهاي دارنده اين دسته بو را مي‌قدرت در ستون عطرهاي اسپرت و ولي پرانرژي نوع‌بندي كرد. معمولا هم براي هر دو جنسيت قابل‌به كار گيري‌اند و براي استعمال در روز و دورهمي‌هاي محاوره اي تعيين قابل قبولي به‌شمار مي روند.
 
مثال‌ها: ادو پرفيوم زنانه و ادو تويلت مردانه رالف لورِن سافاري (Ralph Lauren Safari)، ادو تويلت زنانه اِسكادا اسپرت كانتري ويكِند (Escada Sport Country Weekend)، ادو تويلت زنانه و مردانه سانگ آلفرد (Sung Alfred)، ادو پرفيوم زنانه اِسكادا مَگنِتيزِم (Escada Magnetism) و ادو پرفيوم زنانه آديداس آدرنالين (Adidas Adrenaline).
گونه هاي نُت‌ها
حال كه با بو‌هاي رايج آشنا شديد، جا دارااست يه خرده هم از مفهمو نت در رايحه برايتان بگوييم. در حالتي‌كه براي خريد بو سراغ دكان‌هاي اينترنتي برويد، احتمالا با اين اصطلاح در توضيح ويژگي ها عطرها مواجه خواهيد شد. منتها فروشنده‌هاي حضوري از اين اصطلاح كمتر به كار گيري مي كنند. البته نت‌ها را هم كه خاطر بگيريد، گزينش رايحه مطلوب آن‌قدرها هم مشقت بار نخواهد بود.
 
بو هر عطري به‌ترتيب هنگامي براساس اين نت‌ها به مشام مي رسد:
 
۱. نت آغازي
نت‌ آغازي به عبارتي عطر‌اي ميباشد كه فورا بعد از اسپري‌كردن بو به مشام ميرسد. منتها خيلي زود از در بين مي‌رود. ولي خير اينكه مهم نباشد. اتفاقا خيلي هم تأثيرگذار ميباشد. زماني عطري در به عبارتي آزمايش نخستين به دل‌ نمي‌نشيند، درواقع نت‌هاي آغازي به‌قدر كافي گيرا نبوده‌اند. اين را هم بدانيد كه عطر اصلي هر عطري با همين نت‌هاي آغازي پديدار مي شود.
 
نت‌هاي آغازي رايج: بو مركبات (ليمو، پوست پرتقال، ترنج)، ميوه‌هاي با عطر سبك (گريپ‌فروت و بِري‌ها) و عطر‌هاي گياهي (مريم‌گلي و اسطوخودوس).
۲. نت مياني
قلب عطر هر عطري از نت‌هاي مياني تشكيل مي گردد. اين نت‌ها صحيح هنگامي كه نت‌هاي آغازي ميپرند پديدار ميگردند. ماندگاري نت‌هاي مياني از نت‌هاي آغازي بيش تر ميباشد. در عطر‌هاي تشكيل‌دهنده نت‌هاي مياني معمولا مخلوط لطيفي از بو گل‌ها و ميوه‌ها و گهگاه هم چاشني‌هايي نظير دارچين، جوز و هل به مشام ميرسد.
 
نت‌هاي مياني رايج: شمعداني، رز، علف ليمو، يلانگ يلانگ، اسطوخودوس، گشنيز، جوز، بهارنارنج و ياس.
۳. نت مبنا
اثر نت‌هاي مبنا هنگامي پديدار مي شود كه نت‌هاي آغازي به طور كامل از در بين رفته‌اند. نت‌هاي اساس با نت‌هاي مياني درهم مي‌آميزند و به بو بو اثري به ياد ماندني مي بخشند. بو‌هاي تشكيل‌دهنده نت‌هاي اساس معمولا تا ساعتها روي پوست باقي ميماند.
 
نت‌هاي مبنا رايج: چوب سدر، چوب دمپايي، وانيل، كهربا، نعناع هندي، خزه بلوط و مشك.
اميد‌واريم با اطلاعاتي كه در اختيارتان گذاشتيم با دنياي رايحه بيش تر آشنا گرديده باشيد و بتوانيد گزينش ريلكس‌تري داشته باشيد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ فروردين ۱۳۹۹ساعت: ۰۷:۴۰:۰۷ توسط:حامد موضوع:

عطري چوبي و گلي-ميوه‌اي

عطر زنانه خوشبو

 

شاهكاري ديگر از شركت داراي شهرت و دوستداشتني «شنل»؛ عطري چوبي و گلي-ميوه‌اي با عطر‌اي شيك، يگانه، امروزي، اسرارآميز، شرقي، برنا‌پسند و فرانسوي به‌معناي حقيقي كلمه و واژه كه اغراق وجود ندارد در صورتي بگوييم عصاره‌اي ميباشد به يادماندني و رؤيايي از تمام بوهاي خوشي كه در تمام قدمت به مشام‌تان رسيده ميباشد. «كوكو‌ شنل» كه پس از مرگ بانو «شنل» اول عطري بود كه پباده سازي شد و به بازار آمد با عطر‌ي خوش شكوفه‌هاي پرتقال، ترنج و پرتقال ماندارين ابتدا ميگردد و اندكي سپس بوي خوش گل‌هاي سواحل مديترانه با عطر‌ي مست‌كننده‌ي يلانگ يلانگ، گل رز، گل ياس تركي و گياه ميموزا در هوا متفرق مي‌گردد تا اينكه عطر‌ي وانيل، نعناع هندي، مشك، خس‌خس، صمغ اوپوپوناكس و دانه‌ي لوبيا تونكا به‌نحو اسرارآميزي هوش از سرتان بپراند. «كايرا نايتلي» يكي مشهورترين فيس‌هاي تبليغاتي اين بو زنانه‌ي لاكچري و به ياد ماندني ميباشد.

 

۴. Cacharel Anaïs Anaïs؛ قانوني و يه خرده هم دورازشوخي

 

 

در حالتي كه به عطرهاي كلاسيك و خير‌چندان شيرين عشق و علاقه‌مند مي‌باشيد توصيه ما به شما بو فرانسوي و گلي «كاچارل انيس انيس» ميباشد. بو با عطر‌ي خوش و سبز و ولي مقداري تلخ گل‌هاي سوسن و سنبل به‌علاوه‌ي مركباتي زيرا ترنج، اسطوخدوس، شكوفه‌هاي پرتقال، پيچ امين‌الدوله، ليمو و انگور سياه شمارا غافلگير مي كند. ولي اين تلخي با شما نمي‌ماند و به‌مرور با ورود بو‌هاي گلي مثل گل ياس، ميخك صد‌لبريز، گل مريم، يلانگ يلانگ، گل رز و زنبق روي شيرين‌ترش را به شما نشان ميدهد تا اينكه آخر و عاقبت بو‌هاي چوبي با رايحه چوب درخت سدر، خس‌خس، چوب كفش تابستاني به علاوه چرم، كهربا، نعناع هندي، مشك، خزه بلوط و بخور محيط را بدون شوخي‌خيس ميكند و درحال حاضر و هواي قانوني‌تري به بو «كاچارل انيس انيس» مي بخشد.

اردمي

در‌پي بخوانيد: راهنماي تعيين عينك مطلوب با دقت به فرم فيس و رنگ پوست‌

۵. Kenzo Parfums Flower by Kenzo؛ شاهكار شرقي

 

 

يك شاهكار شرقي زنانه‌ي بهاري با عطر‌اي شيرين، گرم و گلي-ميوه‌اي با بوي چيره گل‌هاي رز و بنفشه و وانيل كه در سال ۲۰۰۰ به بازار آمد و از به عبارتي نخست در فهرست محبوبترين‌ها قرار گرفت. رايحه «Kenzo Parfums Flower by Kenzo» فرآورده منزل‌ي مد ژاپني «كنزو» با عطر‌ي نخستين‌ي توت سياه، گل رز، زالزالك و پرتقال ماندارين ابتدا ميگردد و اندكي آنگاه پاي گل ياس، گل رز و گل بنفشه به در ميان مي آيد. عطر‌ي شالوده و به ياد ماندني رايحه بوي شرقي مُترديد، بخور و وانيل ميباشد. پباده سازي بي آلايش، شيك و خوش‌دست شيشه‌ي اين بو ازجمله نقاط قوت آن دربين شش رايحه دوست داستني فرانسوي زنانه به حساب مي آيد.

 

۶. Yves Saint Laurent Opium؛ براي خانم‌هاي شيك و مد روز

 

 

به عقيده‌ي كارشناسان مد در‌صورتي‌كه صاحب و مالك يكي‌از اكسسوري‌هاي مارك لاكچري «ايو سن لورن» باشيد بدين معنا ميباشد كه شما خانمي مد روز و به‌عهد و پيمان پر اسم و رسم «فشن» ميباشيد و در فيض به احتمال زياد بو «Opium» هم يكي اكسسوري‌هاي روي ميز آرايش و پيرايش‌تان ميباشد. ورژن‌ي نو «Yves Saint Laurent Opium» كه در سال ۱۹۹۷ به بازار آمد از روي ورژن‌ي كهن رايحه وابسته به سال ۱۹۷۷ پباده سازي شده‌است. عطري كلاسيك و در عين‌حالا شيك و مدام مد روز با عطر‌اي گرم و تند شرقي مطلوب شب‌هاي سرد فصل‌پاييز و فصل زمستان. «Opium» با عطر‌ي نخستين

ترنج، سوسن و پرتقال ماندارين مقدمه ميگردد و در‌پي عطر‌ي گل‌هاي ياس و ميخك و «صمغ‌ مر» مشام‌تان را نازونوازش مينمايد. ولي آنچه به‌اين رايحه هم اكنون و هوايي كلاسيك و در عين‌حالا فريبنده و امروزي مي بخشد بوي خوش كهربا، وانيل، نعناع هندي و اوپوپوناكس ميباشد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۷ فروردين ۱۳۹۹ساعت: ۰۶:۳۸:۰۲ توسط:حامد موضوع: